Diş macunu ile 8 şeyi temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Diş macunu ile 8 şeyi temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu hileler size çok zaman kazandıracak, Diş macunu ile 8 şeyi temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Diş macununu genellikle günde iki kez kullanırız – sabah kalktıktan sonra ve akşam yatmadan önce. Ancak temelde sadece dişlerinizi fırçalamak için tasarlanmış olsa da, diş macunu başka şekillerde de kullanılabilir. En iyi sekiz diş macunu fırçalama hilesinin bir listesini derledik.

Diş macunu ile 8 şeyi temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?
Diş macunu ile 8 şeyi temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

1. Saç Rengi

Saçınızı kendiniz boyarsanız, muhtemelen alnınızda ve boynunuzda saç renginden kaynaklanan kırmızı veya kahverengi lekelerin olmasını seviyorsunuzdur. Bol sabun ve biraz kese ile bundan kurtulabilirsiniz ama yine de cilt için oldukça zararlıdır. Bu nedenle, önceden saç çizgisine vazelin sürmek daha iyidir, ancak o zaman bile saç rengi yine de cildi lekeleyebilir. Vazelin yanınızda yok mu, yoksa boya yine de lekelendi mi? Daha sonra pamuğa biraz diş macunu koyun ve etkilenen cilde sürün. Kısa sürede tekrar temiz olacağını göreceksiniz. Diş macunu oldukça kuru olabileceğinden, sonrasında cildinizi biraz su ve hafif sabunla yıkamayı unutmayın.

2. Termos

Hareket halindeyken çay veya kahve için termos kullanmayı sever misiniz? Tenceremizi seviyoruz ama aynı zamanda çok çabuk iğrenç olabiliyor. Bir süredir kullanmadıysanız, tekrar içmeyi tatsız hale getiren hoş olmayan bir koku geliştirebilir. Diş macunu ile kolayca kurtulabilirsiniz. Termos şişesine bir şey sıkın ve sıcak suyla doldurun. Daha sonra bu karışımın bir süre ıslanmasına izin verin, iyice çalkalayın ve süzün. Sonra sadece sıcak su ile durulayın ve kötü koku gider.

3. Güneş gözlüğü

Güneş gözlükleriniz parmak izi ve tozla mı kaplı? Diş macunu için sorun yok! Ancak, aşındırıcı parçacıklar içermeyen yumuşak bir diş macunu kullandığınızdan emin olun. Bir kulak pamuğuna biraz diş macunu sıkın ve gözlüğünüzün üzerine sürün. Ardından diş macunu bitene kadar temiz pamuklu pedlerle ovun.

4. Kesme tahtası

Soğan mı yoksa balık mı kestiniz? O zaman muhtemelen hem kesme tahtası hem de elleriniz onun gibi kokacaktır. Ancak ellerinizi biraz diş macunu ile yıkayarak bu kokudan kolayca kurtulabilirsiniz. Durulamadan önce doğrama tahtanıza da sürebilirsiniz, böylece kötü kokular kısa sürede yok olur.

5. Keçeli kalemler

Belki de çocuğunuz kağıttan başka bir yerde resim çiziyordu ve masanız artık keçeli kalem işaretleriyle dolu. Ama merak etmeyin, burada da masayı diş macunu ve bulaşık süngeriyle ovabilirsiniz. Ardından bir kağıt havluyla silin ve kimsenin aksilikten haberi olmayacak.

6. Beyaz tabanlar

Bir çift beyaz tabanlı spor ayakkabınız varsa, onları parlak beyaz tutmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Genellikle rengi sarıya çevirmeyi veya yavaş yavaş griye dönmeyi severler. Beyaz tabanlarınızı korumak istiyorsanız, biraz diş macunu ile bir ovma pedi kullanabilirsiniz. Ardından bir kağıt havluyla silin ve tabanlarınız tekrar beyaz olsun.

7. Demir

Ütü üzerinde ütü yapmayı zorlaştıran kalıntılar mı var? Elbette değerli giysilerinize ütü lekesi bulaştırmak istemezsiniz, bu nedenle ütüyü düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Üzerine biraz diş macunu sürmeden ve ardından bir kağıt havluyla silmeden önce ütünün soğuk olduğundan emin olun.

8. Far

Farlarınız biraz sıkıcı mı görünüyor? Endişelenmeyin, üzerine biraz diş macunu koyun ve parmak uçlarınızla ovalayın. Ardından diş macununu yaklaşık 15 dakika açık bırakın ve ardından eski bir diş fırçası kullanarak yüzeyi fırçalayın. Tüm kiri temizlerken macunun kahverengiye döndüğünü fark edeceksiniz. Ardından, fırçaladıktan sonra farları nemli bir havluyla silin.

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın