Bulaşık yıkama tabletleri: 8 akıllı ev ipucu

Bulaşık yıkama tabletleri 8 akıllı ev ipucu

Bulaşık yıkama tabletleri: 8 akıllı ev ipucu

Küçük ama güçlü: Bulaşık yıkama tabletleri genellikle tabakların, bardakların vb. yeniden pırıl pırıl olmasını sağlar. Ancak küçük güç paketleri birçok şekilde kullanılabilir: onları kötüye kullanmaktan çekinmeyin. Bulaşık yıkama tabletleri ile size zekice ev tüyoları anlatıyoruz.

Bulaşık yıkama tabletleri 8 akıllı ev ipucu
Bulaşık yıkama tabletleri 8 akıllı ev ipucu

1. Tuvaleti temizleyin

Örneğin, bir tableti önceden kasede çözerseniz, tuvaleti ovmak daha kolay olur.

2. Fırını temizleyin

Tabanı 10 dakika biraz ılık suyla ıslatın, ardından yavaşça üzerine bir sekme sürün (lastik eldiven giyin). Veya tableti sıcak suda çözün ve birkaç saat yerde bırakın.

3. Çamaşır makinesini temizleyin

Mikroplar ve kireç birikintileriyle mücadele etmek için birkaç ayda bir tamburda iki sekme olacak şekilde 60 derecede bir yıkama programı çalıştırın.

4. Sınırları kaldırın

Bir bardağı, sürahiyi veya vazoyu dörtte üçü ılık suyla doldurun ve bir sekme ekleyin. Bir saat bekletin, sonra iyice durulayın.

5. Kokuları ortadan kaldırın

Su dolu bir tencereye bulaşık makinesi tableti koyun. Kısık ateşte biraz kaynamaya bırakın. Bir süre sonra kötü kokular yok olacak ve mutfağınız yeniden harika kokacak.

6. Termosu temizleyin

Termos sürahiniz çay veya kahve ile çok mu kirlendi? Derinlemesine temizlik için tencereye sıcak su ve bulaşık deterjanı ekleyin ve en az 30 dakika bekletin. Son derece inatçı kirler için, sekmeyi gece boyunca açık bırakabilirsiniz.

7. Fritözü temizleyin

Fritöz kabının 2/3’ünü suyla doldurun ve bir bulaşık makinesi tableti ekleyin. Ardından süzgeci asın ve cihazı en yüksek seviyeye getirin. 10 ila 15 dakika sonra fritözü kapatın – kabı boşaltın ve temiz suyla iyice durulayın.

8. Beyaz çamaşırlardaki gri pus veya renk solmasını giderin

Bulaşık yıkama tabletleri ile koltuk altındaki inatçı ve her şeyden önce göze hoş görünmeyen sarı lekelerden gerçekten kurtulabilirsiniz. Renkli çamaşırlardaki renk solmalarını veya beyaz çamaşırlara zamanla yerleşen sevilmeyen gri pusları gidermek için de sekmeler kullanılabilir. Çok basit, çünkü tek yapmanız gereken yıkamaya bir sekme koymak ve her zamanki gibi yıkama işlemini başlatmak. Dikkat: Lütfen bunu renkli veya hassas çamaşırlarla yapmayın!