Bu yüzden her sabah yüzünüze bir buz küpü sürmelisiniz.

Bu yüzden her sabah yüzünüze bir buz küpü sürmelisiniz.

Bu yüzden her sabah yüzünüze bir buz küpü sürmelisiniz.

Yüzünüzdeki bir buz küpü olağanüstü bir etkiye sahip olabilir

İster her türlü krem ​​ve losyonu içeren oldukça ayrıntılı bir ritüel olsun, isterse sadece yatmadan önce yüz yıkama olsun, çoğu insanın bir tür cilt bakımı rutini vardır. Gün boyunca birçok şeye maruz kaldığı için yüz cildimize iyi bakmakta fayda var.

Peki hiç yüzünüze buz küpleri sürmeyi denediniz mi?

Bu yüzden her sabah yüzünüze bir buz küpü sürmelisiniz.
Bu yüzden her sabah yüzünüze bir buz küpü sürmelisiniz.

deri

Hava, ısınma, makyaj, güneş… Cildimizi o kadar çok şeye maruz bırakıyoruz ki, biraz düzenli cilt bakımının zararı olmaz. Cilt bakımı söz konusu olduğunda, çoğu insanın aklına hemen bir çeşit krem ​​veya losyon ya da arada sırada şımartılmak için bir güzellik uzmanı ziyareti gelir. Ne yazık ki, bir güzellik uzmanında tedavi çok pahalı olabilir ve farkına varmadan, yüz bakımı için 100 Euro harcadınız. Size parlak bir cilt verebilecek bu yüz bakımlarından birine cilt buzlanması denir. Cildin kompreslerle soğutulması yeni hücrelerin oluşmasına ve dolayısıyla ışıltılı bir yüze neden olur. Ancak bu tedaviyi evde kullanarak kendinize çok para kazandırabileceğinizi biliyor muydunuz?

avantajlar

Cilt buzlanmasının birçok harika faydası vardır ve kesinlikle yeni güzellik rejiminiz olabilir! İşte harika avantajlardan bazıları:

– Kan dolaşımını teşvik eder. Bu, cildinizin daha taze, daha genç ve sağlıklı göründüğü anlamına gelir.

– Sivilce, kızarıklık ve diğer lekeleri azaltır ve cildin çok daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

– Soğuk, koyu halkalar için çok etkili bir tedavi olduğu için daha uyanık görünüyorsunuz. Ayrıca göz altı torbaları gibi şişlikleri de azaltır! Etkisini arttırmak için buz küplerine biraz salatalık da karıştırabilirsiniz.

– Gözenekleri küçültür ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Bu, daha iyi göründüğü ve daha uzun sürdüğü için makyaj için mükemmel bir temel yapar.

– Düzenli kullanım kırışıklıkları azaltır ve önler.

yöntem

Peki cilt buzlanma yöntemini nasıl uyguluyorsunuz? Yeşil çay, salatalık suyu, gül suyu, limon veya papatya çayı ile biraz su karıştırın ve bir buz kalıbına dökün. Ertesi sabah, bir buz küpü alın, buzun soğuması için bir veya iki dakika bekleyin ve buzu plastik bir torbaya veya kağıt havluya sarın – buz küpü doğrudan vücudunuzla temas halinde değilse en iyisidir. cilt gelir çünkü aşırı soğuk cildinize zarar verebilir. Ardından buz küpünü dairesel bir hareketle yüzünüzün üzerinde gezdirin. Bunu her sabah yaparsanız, yakında şaşıracaksınız!

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın