Beyaz spor ayakkabıların temizlenmesi: yeni gibi spor ayakkabılar

Beyaz spor ayakkabıların temizlenmesi

Spor ayakkabılarınız artık parlak beyaz değil, kirli bej mi? Sorun değil! İşte beyaz spor ayakkabıları temizlemenin en iyi püf noktaları ve ev ilaçları. Bu onları tekrar yeni gibi gösterecek!

Merak etmeyin, spor ayakkabılarınızın rüzgar ve hava nedeniyle aldığı kirli bej tonuna katlanmak zorunda değilsiniz. Nasıl yapılacağını biliyorsanız, beyaz spor ayakkabıların temizlenmesi kolaydır.

Yani ayakkabılarla çamaşır makinesine mi gidiyorsun? Olmasa iyi olur! Çünkü parlak renkli spor ayakkabıların aksine, beyaz spor ayakkabılar genellikle tamburdaki dönüşlerden yara almadan kurtulamazlar.

Isı ve deterjan, yapıştırıcıyı gevşetebilir ve beyaz ayakkabılarda çirkin sarı kenarlara neden olabilir. Sorunu beyaz aynalarınızdan anlayabilirsiniz çünkü sarı kenarlar temizlikten sonra özellikle fark edilir.

Beyaz spor ayakkabıların temizlenmesi
Beyaz spor ayakkabıların temizlenmesi

Ev ilaçları ile temiz beyaz spor ayakkabılar

Beyaz spor ayakkabılarınızın yeniden parıldaması için özel ürünler yerine muhtemelen evinizde bulunan basit ev ilaçlarını kullanabilirsiniz. Burada önemli: Mükemmel sonucu ancak beyaz spor ayakkabılar tamamen kuruduğunda görebilirsiniz. Bu nedenle, açık renkli ayakkabılar nemliyken temizlendikten sonra hala grimsi görünüyorsa şaşırmayın.

Diş macunu ile temiz beyaz spor ayakkabı

Neye ihtiyacın var?

Bulaşık deterjanı
beyaz diş macunu
temiz bir bulaşık fırçası
su
beyaz bir havlu

İşte böyle yapılır!

Bulaşık yıkama fırçasını kısa bir süre suya batırın. Ardından bir miktar bulaşık deterjanı ekleyin ve beyaz spor ayakkabıların üzerine köpük oluşana kadar dairesel hareketlerle fırçalayın. Ardından köpüğü havluyla silin.

Şimdi aynı işlemi az miktarda beyaz diş macunu ile tekrarlayın. Fazla köpüğü silin ve beyaz aynaların veya spor ayakkabıların birkaç saat kurumasını bekleyin. Bundan sonra tekrar temizlenirler.

Kabartma tozu ile temiz beyaz spor ayakkabı

Ne lazım?

kabartma tozu
Bulaşık deterjanı
bir bardak
su
bulaşık fırçası veya diş fırçası
bir havlu

İşte böyle yapılır!

Bardağa 1:1 oranında biraz bulaşık deterjanı ve kabartma tozu ekleyin. Her şeyi nemli bir diş fırçasıyla karıştırın ve karışımı dairesel hareketlerle kirin üzerine yayın. Kabartma tozu temizleyiciyi beyaz spor ayakkabınızın hem kumaşında hem de kauçuk tabanında kullanabilirsiniz.

Kısa bir süre bekletin ve köpüğü nemli bir bezle silin. Ardından beyaz ayakkabıları kurumaya bırakın. Göreceksiniz: Daha sonra beyaz spor ayakkabılarınız tekrar temizlenecek ve yeni gibi görünecek!

Beyaz ayakkabıları bebek pudrası ile temizleyin

Ne gerekli?

bebek pudrası
su
bir bardak
bulaşık fırçası veya diş fırçası
saç kurutma makinesi

İşte böyle yapılır!

Bebek pudrasını 1:1 oranında suyla karıştırın. Karışımı beyaz ayakkabılara fırça ile dairesel hareketlerle uygulayın. Ardından bebek pudrası kalıntısını çıkarmak için ıslak olarak ovalayın. Ayakkabıları saç kurutma makinesiyle kurutun. Bu yöntem, beyaz spor ayakkabıların kumaş kısımlarını tekrar temizlemek için iyidir.

Beyaz spor ayakkabının kauçuk tabanını çamaşır suyu ile temizleyin

Bunun için Ne gerekli?

çamaşır suyu
pamuklu
lastik eldivenler

İşte böyle yapılır!

Beyaz spor ayakkabılarınızın sararan lastiklerini çamaşır suyu ile temizleyebilirsiniz. Pamuklu bir çubuğa bir şey koyun ve lastik tabanın üzerine sürün. Maruz kaldıktan sonra kauçuk tekrar beyaz parlar.

Önemli: Beyaz tabanı silerken mutlaka lastik eldiven giyin ve ağartıcının çamaşırlarınıza damlamamasına dikkat edin. Kimyasal çok agresiftir ve göz, cilt veya giysilerle temas etmemelidir.

Oje çıkarıcı ile temiz beyaz spor ayakkabı

Converse’in beyaz kült spor ayakkabıları kire karşı özellikle hassas olarak kabul edilir, çünkü burun bölgesindeki beyaz kauçuk başlık kelimenin tam anlamıyla kiri çeker. Ancak beyaz spor ayakkabının lastik kapağını temizlemenin basit bir püf noktası var: oje çıkarıcı!

​Beyaz spor ayakkabıları temizlemenin en kullanışlı yolu oje çıkarıcı pedlerdir. Tekrar parıldayana kadar kauçuk tabandaki kirin üzerine sürün. Bu arada: Sarı tutkal kalıntısını oje çıkarıcı ile de çıkarabilirsiniz.

[wp-rss-aggregator ]