Saçınızı yıkamanın yanı sıra şampuanla yapabileceğiniz 4 şey

Saçınızı yıkamanın yanı sıra şampuanla yapabileceğiniz 4 şey

Saçınızı elbette şampuanla yıkayabilirsiniz. Peki şampuanla da yapabileceğiniz bu şeyleri zaten biliyor musunuz?

Saçınızı yıkamanın yanı sıra: Şampuanla yapabileceğiniz 4 şey

Saçınızı yıkamanın yanı sıra şampuanla yapabileceğiniz 4 şey
Saçınızı yıkamanın yanı sıra şampuanla yapabileceğiniz 4 şey

1. Makyaj fırçasını temizleyin

Makyaj için kullanılan sünger ve fırçalar hijyen ürünleri olduğu için düzenli olarak temizlenmelidir. Ürün sadece yapışmakla kalmaz, krem ​​izleri ve cilt yağı da kapları kirletir. Tüm bunlardan tamamen kurtulmak için tek başına su yeterli değildir. Düzenli olarak şampuan kullanırsanız, fırçalar ve benzerleri yeni gibi olacaktır.

2. Aynayı temizleyin

İşte harika bir ev tüyosu: Duştan sonra ayna buğulanır – özellikle siz güzel, sıcak bir duş aldıktan sonra. Tekrar net bir görüntü elde etmek için sonsuza kadar beklemenize gerek kalmaması için, havluya fındık büyüklüğünde şampuan dökün ve aynaya ovun. Mutfak kağıdıyla parlatın – net görüş!

3. Bulaşık yıkamak

Ve başka bir ev ipucu: Aslında, bulaşıkları şampuanla yıkayabilmelisiniz – normal bulaşık makinelerinde bulunan yüzey aktif maddeler nedeniyle, elleriniz yıkandıktan sonra genellikle çok kuru olur – ki bu elbette o kadar da iyi değildir. Hafif şampuanlarda bu o kadar kolay olmaz. Ancak nazik muameleden sadece eller memnun değil, bulaşıklar bile temizleniyor. Elinizde bulaşık sabunu yoksa alternatifi deneyin.

4. Hassas çamaşırları yıkayın

İnce bir ipek bluz ya da güzel bir dantel iç çamaşırı olsun, bu tür giysiler genellikle hassas programda yıkanır. Tam bir yıkama buna değmezse, çamaşır makinesi grevdeyse veya lekeyi çıkarmak istiyorsanız, bu tür çamaşırlar şampuanla da yıkanabilir. Hafiftir, ancak aynı zamanda işi yapacak kadar güçlüdür.

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı