Alabalık Fırında nasıl yapılır – 10 Yıldız

Alabalık Fırında nasıl yapılır - 10 Yıldız

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Alabalık Fırında nasıl yapılır – 10 Yıldız” answer-0=”Alabalık yurdumuzun hala doğal ortamında bulunan balıklarından biridir. Alabalık Fırında çok lezzetli olmakta ve bu nasıl yapılır sizi tarif edeceğiz.” image-0=”2321″ headline-1=”h2″ question-1=”Fırında alabalık için gerekli malzemeler:” answer-1=”Alabalık, pulları temizlenmiş pişirmeye hazır Zeytin veya diğer sıvı yağı tuz ve biber” image-1=”2321″ count=”2″ html=”true”]Alabalık Fırında nasıl yapılır – 10 Yıldız

Alabalık yurdumuzun hala doğal ortamında bulunan balıklarından biridir. Alabalık Fırında çok lezzetli olmakta ve bu nasıl yapılır sizi tarif edeceğiz.

"<yoastmark

Alabalıkların doğal yaşam alanları günümüzde büyük ölçüde azalmıştır. Suların stoklanması sebebiyle genellikle sadece su çiftliklerinde yetiştirilen alabalıklarla bulunabilir. Satışa sunulan alabalık, neredeyse sadece yetiştirme çiftliklerinden gelmektedir. Vahşi nüfusu büyük ölçekte azalmıştır. Yoğun yetiştirme yöntemleri ile alabalık da somon balığı kadar başarılı bir şekilde yetiştirilmektedir. Türlerine göre ya havuzlarda (göl alabalığı) ya da taze ve ardından tuzlu suda (somon alabalığı) tutularak özel yemlerle beslenirler. Başarılı üreme sayesinde alabalık, toplu bir ürünün tüm avantaj ve dezavantajlarına sahip olan tüketim için ucuz bir balık haline geldi.

Fırında alabalık için gerekli malzemeler:

Alabalık, pulları temizlenmiş pişirmeye hazır
Zeytin veya diğer sıvı yağı
tuz ve biber

Alabalık Fırında nasıl yapılır

Alabalığı yıkayın, kurutun, içini ve dışını tuzlayın ve karabiberleyin ve açın, sırtı aşağı bakacak şekilde pişirme kağıdı serilmiş bir fırın rafına yerleştirin. Alabalığın göbek kısmına küçük parçalar halinde otlu tereyağı koyun ve alabalığı 220°C fırında 30 dakika pişirin.

Et çok sulu ve yüzgeçler güzel ve gevrek olacaklardır. Yanına kızarmış yada fırında patates iyi gider. Limonu kesinlikle unutmayın.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

Bir cevap yazın