10 ipucu ile kaşıntılı sivrisinek ısırıklarından hızla kurtulacaksınız

10 ipucu ile sivrisinek ısırıkları

10 ipucu ile sivrisinek ısırıklarının oluşturduğu kaşıntılardan kurtulun

10 ipucu ile sivrisinek ısırıklarından kurtulun. Bu 10 ipucu sizlere sivrisinek ısırıklarından nasıl kurtulacağınızı anlatıyor. Güneş parladığında onu seviyoruz ve dışarıda çok zaman geçirebiliriz. Tek dezavantajı: bizi sürekli ısıran sinir bozucu sivrisinekler. Sivrisinek ısırığından gelen kaşıntı sizi de çıldırtıyor mu?

10 ipucu ile sivrisinek ısırıkları
10 ipucu ile sivrisinek ısırıkları

10 ipuçlarını o zaman denemelisiniz. Muhtemelen, kaşıntı birkaç saniye içinde kaybolacaktır.

1. Aloe vera

Aloe Vera birçok şey için gerçekten çok faydalıdır. Çok uzun süre güneşte kaldıktan sonra cildi serinletir ve sivilce için iyi bir tedavidir. Ve şimdi, kaşıntılı sivrisinek ısırıklarına karşı da yardımcı olduğu ortaya çıktı. Aloe Vera cildi serinletir ve yatıştırır, kaşıntıyı giderir. Cildinizi kaşıyacak kadar çok mu kaşındı? Yine, aloe vera çok faydalıdır! Cildin tekrar iyileşmesine yardımcı olur.

2. Muz kabuğu

İlk akla gelen bu olmayabilir ama yine de şiddetle tavsiye edilir. Kaşıntıyı gidermek için sivrisinek ısırığının üzerine muz kabuğunun içini sürmeniz yeterlidir. Sivrisinek ısırığındaki nem, derideki şeker tarafından çekilir ve kaşıntıyı giderir.

3. Buz küpleri

az önce sokuldun mu Sonra hızla dondurucuya! Can sıkıcı kaşıntıyı önlemek için sivrisinek ısırığını mümkün olan en kısa sürede soğutun. Bir bez veya çay havluya birkaç buz küpü koyun ve en az yirmi dakika sivrisinek ısırığı üzerinde tutun. Soğuk, kaşıntıyı ve şişliği giderecektir. Her tarafınızda sivrisinek ısırıkları varsa, (buz gibi) bir duş düşünmelisiniz.

4. Tuz

Tuz başka bir doğal derde devadır. Sivrisinek ısırığını kurutur, böylece kaşıntı kısa sürede kaybolur. Özellikle tuzla ovmak çok yardımcı olur. İlk olarak, sivrisinek ısırığı bölgesindeki cildi nemlendirin. Şimdi biraz tuz (tercihen kaba) alın ve cildinizi pul pul dökmek için kullanın! Daha sonra bir süre ıslanmasına izin verin, ardından tuzu ılık suyla durulayın. Bir süre acıtabilir, ancak daha sonra can sıkıcı kaşıntıdan hemen kurtulacaksınız.

5. Diş macunu

Diş macunu, dişlerinizi fırçalamaktan çok daha fazlası için faydalı olan başka bir üründür. Sivilceleri kurutur, temizlemek için kullanabilirsiniz ve sivrisinek ısırıklarına iyi gelir. Tercihen naneli diş macunu kullanın. Sadece sivrisinek ısırığına biraz diş macunu sürün ve kurumasını bekleyin. Kaşıntının azaldığını hemen fark edeceksiniz.

6. Kabartma tozu

Tamam, bu ipucu cildin için en iyisi olmayabilir ama çok yardımcı oluyor! Bir “yulaf lapası” yapmak için biraz kabartma tozunu suyla karıştırın, ardından kaşıntılı bölgeye uygulayın ve on beş dakika bekletin. Bu iyi görünüyor ve sivrisinek ısırığını artık fark etmeyeceksiniz.

7. Limon Suyu

Doğal asitler, sivrisinek ısırığının neden olduğu kaşıntıdan kurtulmaya yardımcı olacaktır. Limon ve limon suyu kaşıntıyı durdurur ve enfeksiyonu önler. Mükemmel! Ancak, onunla dikkatli olunmalıdır. Meyve suyunu sadece iç mekanlarda kullanın ve tekrar güneşe çıkmadan önce bölgeyi iyice yıkayın. Meyve sularındaki asitler cildinizde kötü lekelere neden olabilir ve elbette bunu istemiyoruz.

8. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı da herhangi bir ecza dolabı için gerçek bir zorunluluktur. Sivilcelere, baş bitlerine, terli ayaklara ve hatta sivrisinek ısırıklarına yardımcı olur! En iyi kokuya sahip olmasa da, birkaç damla esans yağı eklemek bu sorunu çözer.

9. Elma sirkesi

Limon ve limon suyu gibi elma sirkesi de çok asidiktir. Sivrisinek ısırıklarına karşı bu kadar etkili olmasının nedeni de budur. Sivrisinek ısırığına biraz sirke sürün ve birkaç dakika bekletin. Her şey yolunda giderse, kaşıntı azalacaktır. Hepiniz bu iğrenç böceklerin ısırıklarına mı kapıldınız? Daha sonra banyo suyunuza iki veya üç bardak elma sirkesi ekleyin ve aynı anda tüm vücudunuzu tedavi edin. Bu banyodan sonra çok güzel kokmayacaksınız ama bu çok açık…

10. Alkol

Hayır, ne yazık ki bir şişe şarap ya da güzel bir kokteyl sivrisinek ısırığının kaşıntısını tedavi edemez. Bunun yerine, bir yarayı dezenfekte etmek için eczaneden veya eczaneden satın alabileceğiniz saf alkolden bahsediyoruz. Biraz yün üzerine birkaç damla alkol koyun ve kaşıntılı bölgeye sürün. Birkaç saniye içinde kaşıntı önemli ölçüde azalmalıdır.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

Bir yanıt yazın