Fırında yumurtalı ekmek kendin yap – nasıl yapılır?

Yumurtalı ekmek

Şahane yumurtalı ekmekler nasıl yapılır? Yumurtalı Ekmek sabah kahvaltısında iyi gider

Pazar sabahı kalktınız ve aileniz ile birlikte kahvaltı yapmak istemektesiniz, Fırında yumurtalı ekmek kendin nasıl yapabilirsin? Tabi ki en güzel çözüm fırında Yumurtalı Ekmektir, ve kendin yapmandır. Dünden bayat ekmeğiniz kaldıysa ve siz bunun ziyan olmasını istemiyorsanız bunun en güzel yolu yumurtalı ekmek için değerlendirmek. Tarif olarak farklı yöntemler olsa bile biz size farklı tat sunmak için en bilinmeyeni derlemek istedik. Aşağıda Yumurtalı ekmek tarifi ile ailenize güzel bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz.

 

Yumurtalı ekmek
Yumurtalı Ekmek Pazar günleri aileniz ile güzel bir gün geçirmek ve güne güzel başlamak için kullanabileceğiniz tariftir.

Peki Yumurtalı Ekmek nasıl yapılır?

Yumurtalı Ekmek Pazar günleri aileniz ile güzel bir gün geçirmek ve güne güzel başlamak için kullanabileceğiniz tariftir.

Yumurtalı ekmek için Gerekli malzemeler

Dilediğiniz kadar Bayat  veya Tost ekmeği

Her Ekmek için biraz Krem peynir

Bol yumurta

Damak zevkinize göre Pastırma veya dilim salam

Moezerella peynir veya Kaşar peyniri

Baharatlar:

Her ekmek için

bir tutam Kekik

bir tutam Karabiber

bir tutam Tuz

 

Yumurtalı Ekmek nasıl yapılır?

Ekmekleri bir tavaya dizin. Her birine biraz krem peynir sürün ve üzerine dilediğiniz kadar Pastırma veya salam koyun. Yumurtaları kırın ve ekmeklerin üzerlerine miktarı siz belirleyecek şekilde koyun. Üzerine kekik, karabiber ve tuzu serpiştirin. Mozzerallayı veya Kaşar peyniri rendeleyini ve üzerine serpiştirin.

Yumurtalı Ekmek hazırlanması

Yumurtalı ekmek için mümkün ise Fırının alt ısısını kapatın ve sadece üst ısıyı çalıştırarak 15 dk. çalıştırın. Ekmekler yanmadan çıkartın.

Bir Porsiyon Yumurtalı Ekmek içinde bulunan besin değerleri:

Porsiyon başına besin değerleri
Besin Günlük Porsiyon
Enerji 454 kcal %21
Protein 25.1g %46
Yağ 26,2g %35
Karbonhidratlar 30.2g %10
D vitamini 1,9 µg %10
Folat 81,5 µg %20
Kalsiyum 226mg %23
Magnezyum 35.9mg %10
Orta yaşta kadınlar ve erkekler için ortalama günlük gereksinime karşılık gelir. (Değerler Tahminidir)

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Diğer sitelerimizi bu linkten ziyaret edebilirsiniz.

[sitemap]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Kahvaltıda ne yenir?” answer-0=”umurtalı Ekmek Pazar sabahı kalktınız ve aileniz ile birlikte kahvaltı yapmak istemektesiniz, ama ne yapmalıyız? Tabi ki en güzel çözüm Yumurtalı Ekmektir. Dünden bayat ekmeğiniz kaldıysa ve siz bunun ziyan olmasını istemiyorsanız bunun en güzel yolu yumurtalı ekmek için değerlendirmek. Tarif olarak farklı yöntemler olsa bile biz size farklı tat sunmak için en bilinmeyeni derlemek istedik.” image-0=”242″ headline-1=”h2″ question-1=”umurtalı Ekmek nasıl yapılır?” answer-1=”Ekmekleri bir tavaya dizin. Her birine biraz krem peynir sürün ve üzerine dilediğiniz kadar Pastırma veya salam koyun. Yumurtaları kırın ve ekmeklerin üzerlerine miktarı siz belirleyecek şekilde koyun. Üzerine kekik, karabiber ve tuzu serpiştirin. Mozzerallayı veya Kaşar peyniri rendeleyini ve üzerine serpiştirin.” image-1=”242″ headline-2=”h2″ question-2=”Yumurtalı ekmek için Gerekli malzemeler” answer-2=”Dilediğiniz kadar Bayat veya Tost ekmeği Her Ekmek için biraz Krem peynir Bol yumurta Damak zevkinize göre Pastırma veya dilim salam Moezerella peynir veya Kaşar peyniri Baharatlar: Her ekmek için bir tutam Kekik” image-2=”242″ headline-3=”h2″ question-3=”Bir Porsiyon Yumurtalı Ekmek içinde bulunan besin değerleri:” answer-3=”Porsiyon başına besin değerleri Besin Günlük Porsiyon Enerji 454 kcal %21 Protein 25.1g %46 Yağ 26,2g %35 Karbonhidratlar 30.2g %10 D vitamini 1,9 µg %10 Folat 81,5 µg %20 Kalsiyum 226mg %23 Magnezyum 35.9mg %10″ image-3=”242″ count=”4″ html=”true”]

Bir yanıt yazın