Yalnızlık nasıl önlenir? Yalnızlık giderme yöntemleri, Yalnızlığa karşı Çözüm

Yalnızlık nasıl önlenir? Yalnızlık giderme yöntemleri, Yalnızlığa karşı Çözüm

Yalnızlık insanlığın en büyük tehlikesidir. Yalnızlık nasıl önlenir? Yalnızlık gidermek için ne yapmamız lazım? Yalnızlığa karşı çözümleri bu yazıda okuyabilirsiniz.

Yalnızlığa karşı ipuçları

Yalnızlık çok can sıkıcı bir durum! Kış aylarında yılbaşı birçokları için bir umut ışığıdır: her şey dekore edilmiştir, lezzetli yemekler, hediyeler vardır ve aile bir araya gelir. Ancak tatil aynı zamanda birçok kişiye ne kadar yalnız olduklarını da gösterir. Keyifli bir yılbaşı için ipuçlarımız var.

Yalnızlık nasıl önlenir? Yalnızlık giderme yöntemleri, Yalnızlığa karşı Çözüm
Yalnızlık nasıl önlenir? Yalnızlık giderme yöntemleri, Yalnızlığa karşı Çözüm

Kar, peri ışıkları, zencefilli kurabiye ve Noel filmleri: yılbaşı çok güzel olabilir. Ancak pek çok çocuk ve yetişkin yılbaşını heyecanla beklerken, bayram tatili bazılarını tedirgin ediyor. Birçok insan yılbaşında yalnız ve yalnızdır.

Sosyal bir olgu olarak yalnızlık

Yalnızlığın çeşitli nedenleri vardır: göç nedeniyle iletişim eksikliği, düşük hareketlilik, hastalık, yoksulluk ve kader darbeleri sadece birkaç örnektir. Hayatın her kesiminden ve yaştan yalnız insanlar var.

2020 yazında, Alman Yaş Soruları Merkezi, 46 yaş ve üstü kişiler arasında yalnızlık konusunda bir anket yaptı. Sonuç: Ankete katılanların yüzde 14’ü, 2017 ve 2014’e kıyasla 1,5 kat daha fazla yalnız hissetti.

Ancak, mümkün olduğunca az kişinin tek başına kutlamak zorunda kalması için size birkaç ipucumuz var.

korona izolasyonu

Bir davetle, hiç kimsenin istemeden dışlanmadığından her zaman emin olmalısınız. Ne de olsa bu yalnızlıkla savaşmakla ilgili, ona neden olmakla değil.

Elbette özellikle savunmasız durumda olan ve şu anda büyük bir grupta kutlama yapamayan insanlar var. Neyse ki, teknik cihazlar burada yardımcı olabilir: insanlar video konferans yoluyla bağlanabilir. Diğer bir seçenek de birkaç kişiyle küçük bir kutlama veya bireylerin ziyaretidir.

Genel olarak, yüz yüze görüşme fırsatları tüketilmelidir: Çünkü hiçbir çözüm, kişiler arası teması tamamen telafi edebilecek kadar iyi değildir ve yalnızlığın sonuçları hafife alınmamalıdır.

toplum hizmeti

Soğuk kış ayları en çok yoksulları vurdu. Giyinmeye, yiyeceğe ve paraya ihtiyaçları var. Herhangi bir yardıma ihtiyaç duyabilecek sayısız yardım kuruluşu var.

Bu insanlara bağışlayabileceğiniz en değerli şey kendi zamanınızdır. Bir yandan yiyecek ve giyecek dağıtmak ve organize etmek için yardım ellerine ihtiyaç duyulurken, diğer yandan ihtiyaç sahipleri dostça bir Noel selamı ve onları dinleyecek birinin sevincini yaşıyor.

Çoğu kuruluşun gönüllüleri planlamak için biraz hazırlık süresine ihtiyacı vardır. Ancak kendiniz her zaman aktif olabilirsiniz. Birçok büyük şehirde bağış bırakılabilecek yerler var.

Doğrudan ihtiyaç sahiplerine bir şeyler vermek daha da güzel. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları öncelikli olmalıdır. Çoraplar, yiyecek ve sıcak içecekler her zaman beklerim. Ek olarak, konaklama yerlerinin çoğu biraz para ister: para bağışı yardımcı olur.

kuruluşlar

Birçok yerde ve şehirde, yılbaşı yaklaşırken insanları destekleyen halka açık festivaller ve organizasyonlar vardır.

Siz siz olun yalnızlıktan uzak durun. Yalnızlık çok kötü bir şey olabilir.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir cevap yazın