Tuvalete1 diş sarımsak atın, bak neler oluyor

Tuvalet temizliği

Görünüşe göre tuvalete bir diş sarımsak atmak çok iyi ve faydalı

Görünüşe göre, geceleri tuvalete bir diş sarımsak atmak çok uygun

Hepimizin yapmaktan nefret ettiği bir şey varsa o da temizliktir. Bakterileri dizginlemesine rağmen bu oldukça tatsız işi ertelemekten mutluyuz – bu yüzden sonunda kollarımızı sıvamaktan başka seçeneğimiz yok. Bugünkü programınızda tuvalet temizliği var mı? Neyse ki, bu çabayı bir diş sarımsakla çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

Tuvalet temizliği
Tuvalet temizliği

Temizlik hilesi

İnternet bugünlerde hayatınızı kolaylaştıran hilelerle dolu. Su ısıtıcısının kirecini temizlemek mi? Limonlu suyu kaynatın. Çamaşır makinesini temizle? İki bulaşık yıkama sekmesi atın. Bu ipuçları kulağa çok tuhaf gelmeyebilir, ancak tuvalette bir diş sarımsak kullanmanın hilesi daha da garip. Ve denedik.

Tuvalette sarımsak

Muhtemelen tuvalete neden bir diş sarımsak attığını merak ediyorsundur. Sarımsak, güçlü sarımsak kokusu yayan allisin adlı bir madde içerir. Sadece bu değil, aynı zamanda bakterilere karşı da koruma sağlıyor ve mantarları yaygın olarak geliştikleri yerlerde bile uzak tuttuğu söyleniyor.

Geceden sarımsak atınız

Bu numara aslında işe yarıyor ve çok basit: Tek ihtiyacınız olan, tuvalete attığınız soyulmuş bir diş sarımsak. Bu en iyi, tuvaletin daha az kullanıldığı bir gecede yapılır. Ertesi sabah durulamanız yeterlidir. Bunu haftada iki kez yapmak, geleneksel temizlik yapmadan yapmamanıza rağmen, tuvaletinizi küflenmeden koruyacaktır.

Sarımsak ile tuvalet nasıl temizlenir

Tıbbi bir bitki olarak sarımsağın dezenfekte edici, antibakteriyel ve antienflamatuar etkisi olduğu söylenmektedir. Diğer şeylerin yanı sıra, kan damarlarındaki tortuları azaltabilmeli ve yeni tortu oluşumunu engellemelidir. ndr.de tarafından bildirildiği üzere virüsler, bakteriler ve mantarlarla savaştığı için özellikle allisin bileşeni bundan sorumludur.

Diğer şeylerin yanı sıra, tuvaleti temizlerken yumruyu kullanmanızı tavsiye ediyor. Bir diş sarımsak soyulur ve gece boyunca klozete konur. Sarımsak karanfilindeki allisin bakterileri öldürür, böylece ertesi gün veya düzenli olarak tekrarlarsanız tuvalet tekrar mikropsuz olur.

Sarımsak Tuvaleti Gerçekten Temizler mi?

Ancak sarımsak görsel olarak herhangi bir fark yaratmaz. Bir diş sarımsak kullanmak bakteri, mantar ve virüslerden gelen kokuları uzak tutar, ancak çirkin tortuları gideremez ve böylece tuvaleti eski ihtişamına geri getiremez. Bir diş sarımsağın kire veya kokulara karşı ne kadar etkili olduğunu öğrenmenin en iyi yolu onu denemektir. Ertesi gün sarımsağı çıkarın ve tuvaleti yıkayın. Alternatif olarak, basitçe sarımsak suyu oluşturabilir ve bir sprey şişesiyle tuvalete ekleyebilirsiniz.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın