Sunay Akın İstanbul oyuncak Müzesi, Ziyaret için şahane bir yer!

Sunay Akın istanbul oyuncak Müzesi

Sunay Akın İstanbul oyuncak Müzesi nerede ve nasıl gidilir? Sunay Akın İstanbul oyuncak Müzesi İstanbul’da rahatlıkla çocuklarınız ile yağmurlu bir günde ziyaret edeceğiniz bir yerdir. Farklı faaliyet göstermek istiyorsanız Sunay Akın İstanbul oyuncak Müzesi tam size göre.

İstanbul oyuncak Müzesi
İstanbul oyuncak Müzesi

İstanbul oyuncak Müzesi hakkında

Bugün sizi farkı bir konuda bilgilendireceğim. Evdesiniz, yağmur yağıyor ve çocuklar sizi zorluyor, Peki ne yapabilirsiniz. Tabi ki sıkıcı müzeler herkesin canını sıkar, ama bu müze farklı. Burası sizi çocukluğunuza ve güzel anılara geri götürecektir.

2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, Türkiye’de ve İstanbul’da oyuncak müzesi olarak bir ilk. Bu konuda liderlik etmiş ve emsallerine örnek teşkil ederek , bu sayede yeni oyuncak müzelerinin oluşmasına sebebiyet vermiştir.

Temel Bilgiler

Osmanlı zamanından yani 1700’lü yıllardan bugüne oluşmuş oyuncak kültürünün güzel bir özeti olan müze, belki de çocuklardan çok yetişkinlerin anılarını canlandıran, Büyükleri çocukluluklarına kadar alıp götürebilen oyuncaklara sergilemektedir. Sadece bu özellik yüzünden çocuklu aileler için mutlak gidilip görülmesi gereken bir yer diyebiliriz.

Sunay Akın istanbul oyuncak Müzesi
Sunay Akın istanbul oyuncak Müzesi

İstanbul oyuncak Müzesi faaliyetler

Müze bir hayalden çıkmış gibi büyülü bir kafeye sahip. Bu kafede güzel bir şeyler içip çocukluk anılarınızı partnerinize anlatabilirsiniz. Diğer bir güzellik ise rezervasyon yaptırarak kahvaltı ya da doğum günü kutlamaları yapabilirsiniz.

Çoğunluğu sadece çocuklar için yapılan faaliyetlere katılmak mümkün. Bazı oyuncak atölyelerde çocuklarla birlikte ebeveynlere de katılabilir.

 

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri ve Günleri

Müze saatleri 10:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonları kapanış saati 18:30 olur. İstanbul Oyuncak Müzesi Pazartesi günleri kapalı olduğunu unutmayın!

Nerede?

KadıköyGöztepe’de tarihi bir köşkte kurulmuş olan müze, güzel atmosfere sahip.

İstanbul Oyuncak Müzesine Nasıl Gidilir ?

Otobüs ile gitmek isteyenler; Kadıköy’den 10, 10B, 10S, 14Ç, 14 KS, 17, 17L, 19F, 19M, 19S, GZ1,GZ2, ER1, ER2 nolu hatların tercih ederek Göztepe durağında inip, yürüyerek müzeye gidebilirsiniz.

Kartal-Kadıköy Metrosu ile de Yenisahra Durağı’nda inip yine kısa bir yürüyüşle müzeye varabilirsiniz.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[ez-toc]

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”İstanbul oyuncak Müzesi hakkında” answer-0=”Sunay Akın İstanbul oyuncak Müzesi İstanbul’da rahatlıkla çocuklarınız ile yağmurlu bir günde ziyaret edeceğiniz bir yerdir. Farklı faaliyet göstermek istiyorsanız Sunay Akın İstanbul oyuncak Müzesi tam size göre.” image-0=”2221″ headline-1=”h3″ question-1=”İstanbul oyuncak Müzesi faaliyetler” answer-1=”Müze bir hayalden çıkmış gibi büyülü bir kafeye sahip. Bu kafede güzel bir şeyler içip çocukluk anılarınızı partnerinize anlatabilirsiniz. Diğer bir güzellik ise rezervasyon yaptırarak kahvaltı ya da doğum günü kutlamaları yapabilirsiniz.” image-1=”2223″ headline-2=”h2″ question-2=”İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri ve Günleri” answer-2=”Müze saatleri 10:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır. Hafta sonları kapanış saati 18:30 olur. İstanbul Oyuncak Müzesi Pazartesi günleri kapalı olduğunu unutmayın!” image-2=”2221″ headline-3=”h3″ question-3=”İstanbul Oyuncak Müzesine Nasıl Gidilir ?” answer-3=”Otobüs ile gitmek isteyenler; Kadıköy’den 10, 10B, 10S, 14Ç, 14 KS, 17, 17L, 19F, 19M, 19S, GZ1,GZ2, ER1, ER2 nolu hatların tercih ederek Göztepe durağında inip, yürüyerek müzeye gidebilirsiniz. Kartal-Kadıköy Metrosu ile de Yenisahra Durağı’nda inip yine kısa bir yürüyüşle müzeye varabilirsiniz.” image-3=”” count=”4″ html=”true”]

Bir yanıt yazın