Güncel Trend Bilgiler ipuçları – Babalar günü ne zaman

Çocuğun özgüven eksikliği gidermenin 9 ipucu

Babalar günü hakkında bilgiler Güncel Trend bilgileri ipuçlarında – Güncel Trend Bilgiler ipuçları 

19 Haziran Pazar Babalar günüdür. Bu tarihi belirlemek için hiçbir dini sebep belirleyici değildi. Bu tek iş günü olmayan gün, Babalar günü olarak belirlendi. Anneler günü olduğu için Babalarında bir günü olması istendi.
Güncel Trend Bilgiler ipuçları - Babalar günü ne zaman
Güncel Trend Bilgiler ipuçları – Babalar günü ne zaman

Babalar günü Kökü nereye dayanmaktadır? – Güncel Trend Bilgiler ipuçları 

Babalar Günü aslen ABD’de ortaya çıktı ve babalar için bir onur günü olarak kabul edildi. Alkolün yoğun olduğu kutlamaları veya yürüyüşleri kutlamakla ilgili değildi, babanın çok fazla ilgi gördüğü bir gündü. Erkekler Günü’nün orijinal kökenleri yalnızca çok az erkek tarafından bilinir. Her erkek, arkadaşlarıyla hangi gün buluşacağını ve Babalar Günü ritüellerine kendini kaptıracağını bilir. Ancak 19. yüzyılda modernleşen erkekler günü biçimi, 18. yüzyılda kökleri olan bir ritüelden kaynaklanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu noktada, genç erkeklerin yetişkin yaşamının görgü ve geleneklerine başlamaları, günü belirlenmiş bir zaman olarak kullanmaya başladı. – Güncel Trend Bilgiler ipuçları 

Babalar günü hikayesi – Güncel Trend Bilgiler ipuçları

Alman Babalar Günü muhtemelen, dahil olan genç erkekler için yetişkin çemberine kabul ile ilişkilendirilen erken ortaçağ saha teftişlerine kadar uzanıyor. 19. yüzyılın sonunda, büyük Berlin bölgesinde erkeklerin, onay sonrası yaştaki ilgili erkek çocuklarla birlikte kırsal kesime bir geziye (“Erkekler Günü”) gitmesi geleneği ortaya çıktı. Doğu Almanya’daki adıyla Herrentag geleneği, 20. yüzyılın başlarında, 1924’te babalar onuruna ilan edilen ABD “Babalar Günü”nün adını ve diğer yönlerini benimseyerek desteklendi. Resmi tatil olarak Haziran ayının üçüncü Pazar günü orada kutlanır.

Babalar Günü de 2022’de resmi tatil değil. Ancak Yükseliş Günü ile birleşme nedeniyle, Alman federal eyaletlerinde çalışmayan başka bir resmi tatile denk geliyor. Kişisel tercihe bağlı olarak, beyler bu Perşembe günü “Babalar Günü”nü babalar için bir onur günü veya “Yükseliş Günü” olarak kutlarlar. Perşembe gününe denk geldiği için, bir sonraki Cuma günü köprü günü için popüler bir seçimdir. Bu şekilde, erkeğin şeref günü uzun bir hafta sonuna genişletilebilir.

Babalar günü ne hediye etmeliyim?

Küçük sürprizler ve hediyeler herkesin günlük hayatını tatlandırır. Erkekler bir istisna değildir. El işi yapmak, yemek pişirmek veya kendi kendine yemek pişirmek yerine satın almayı tercih eden herkes için birkaç harika fikrimiz var.

Seçim, bir sonraki macera için eğlenceli teknoloji aletleri ve dış mekan ekipmanlarından gurmeler için mutfak aksesuarlarına kadar uzanıyor. Babalar Günü için özgün ve sıra dışı son dakika hediye fikirlerini sizin için bir araya getirdik, belki onlarla uygun bir hediye bulursunuz?

Babalar Günü için öne çıkan hediyelerimiz

İster Noel, ister doğum günü, ister Babalar Günü olsun – çoğu kişi genellikle aynı soruyla eziyet eder: Kocam, erkek arkadaşım veya babam için mükemmel hediyeyi nasıl bulurum? Babanıza vermeniz için en sevdiğimiz hediyeleri sizin için bir araya getirdik. Bunlar bizim öne çıkan hediyelerimiz:

Maceracılar için – cep çakısı (İsviçre Çakısı)

İsviçre çakısı, yürüyüş yapmaktan, bisiklete binmekten, kamp yapmaktan hoşlanan veya her zaman yanında alet (veya şişe açacağı) bulunduran erkeklerin ilk tercihidir. Orta boy çakı cebinize tam olarak sığar ve hareket halindeyken pratiktir.

Bir çok işlevli klasik kırmızı renktedir ve diğer şeylerin yanı sıra büyük ve küçük bir bıçağı, bir testere ve makası vardır. Mükemmel bir çakı ve sağlam işçiliğe ek olarak ömür boyu garanti sunar.

Barbekü baharat seti

Baban tutkulu bir barbekü hayranı mı? O zaman Baharat seti ideal ve lezzetli bir hediye! Bir sonraki barbekü gelebilir!

Erkekler ve hediyeler söz konusu olduğunda, genellikle doğru olanı bulmak o kadar kolay değildir. Babanız zaten her şeye sahipse ve bir hediye seçmek özellikle zorsa, örneğin hediyeyi mevcut tercihlerine veya hobilerine göre uyarlayabilirsiniz.

Boş zamanlarında yemek yapmayı mı yoksa aile için lezzetli kokteyller hazırlamayı mı seviyor? O zaman bir kokteyl seti veya kaliteli bir bıçak seti uygun olabilir. Baban hala en sevdiği müziği eski hi-fi sisteminde duyuyor mu? Kablosuz olarak, evinizde veya hareket halindeyken müzik sesleriyle sizi şımartan bir Bluetooth hoparlöre ne dersiniz?

Ve son olarak, oyulmuş viski bardağı veya üzerinde isim kazınmış bir anahtarlık gibi kişiselleştirilmiş hediyeler güzel hediyelerdir ve her zaman iyi karşılanır.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın