Kinoa ve sebzeli kizartmayi denediniz mi?

Kinoa ve sebzeli kizartmayi denediniz mi?

Kinoa ve sebzeli kizartmayi denediniz mi? Hiç kinoa yedin mi? Değilse, kesinlikle bu kinoa tavasına yetişmelisiniz. Sağlıklı, lezzetli, vegan ve hazırlaması çok hızlı. Kinoa önce sebze suyunda pişirilir sonra tavada her türlü kıtır kıtır sebzelerle kızartılır.

Bu kinoa sebze tavasını bu kadar özel yapan şey, yemeğe belirli bir şey veren oryantal baharatlardır.

Aslında kinoa nedir? Üç renkte (beyaz, kırmızı ve koyu kahverengi) mevcut olan küçük taneler tahıl gibi görünseler bile, botanik olarak tilki kuyruğu ailesine aittirler ve bu nedenle amaranth gibi sözde “sahte tahıl” ın bir parçasıdırlar. karabuğday.

Kinoa ve sebzeli kizartmayi denediniz mi?
Kinoa ve sebzeli kizartmayi denediniz mi?

Kinoa içeren tarifler, pirince daha sağlıklı bir alternatiftir – elbette nasıl hazırlandıklarına bağlı olarak – çünkü yalancı tahıl yüksek lif, folik asit, demir ve magnezyum içeriğine sahiptir. O zaman ne bekliyorsun? Quinoa için git!

Kinoa nasıl pişirilir?

  1. Kinoa pişirmek için temel tarif her zaman aynı kalır:
  2. Kinoayı ince gözenekli bir elekte yıkayın (bu, kabuğundaki saponinlerin neden olabileceği acı maddeleri durular)
  3. Kinoayı 1:2 oranında su (her zaman bir ölçü kinoa ve iki ölçü su) ve bir miktar tuz ile bir tencerede kaynatın, altını kısın ve yaklaşık 15 dakika kaynamaya bırakın. Kinoayı daha lezzetli hale getirmek için doğrudan et suyunda da pişirebilirsiniz.
  4. Şimdi tüm sıvı emilmeli ve taneler al dente pişirilmelidir. Değilse, biraz daha su ekleyin ve istenen kıvama gelene kadar düşük sıcaklıkta şişmesine izin verin.
  5. Tencereyi ocaktan alın, üzerini kapatın ve 5 dakika daha şişmeye bırakın. Bir çatalla kabartın ve istediğiniz gibi işleyin veya garnitür olarak servis yapın.

Bu kinoa tavasını nasıl değiştirebilirim?

Burada sayısız olasılık var. Farklı baharatlar (toz biber, köri, kırmızı biber, …), taze otlar veya farklı sebze ve baklagiller (patlıcan, beyaz lahana, mısır, fasulye, …) kullanabilirsiniz. Ayrıca kinoayı başka herhangi bir tahıl/sözde tahılla (pirinç, kavuzsuz buğday, kuskus, amaranth, karabuğday, …) değiştirebilirsiniz. Hayal gücünüzün vahşi olmasına izin verin.

Kinoa sebze tavasını hazırlayıp ısıtabilir misiniz?

Tava yemek hazırlığı olarak çok uygundur ve serin ve üstü kapalı bir yerde saklarsanız 3-4 gün tazeliğini korur. Bu kinoa yemeği sıcak veya soğuk yenebilir.

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın