Hiç yatağını yıkadın mı?

Hiç yatağını yıkadın mı?

Hiç yatağını yıkadın mı? Neyin geleceğini bilseydin, bunu uzun zaman önce yapmış olmayı dilerdin.

Yatağınızın içinde ne olduğunu bilseydiniz, bunu uzun zaman önce yapardınız.

Yeni yıkanmış çarşaflarda uyumanın harika hissini hepimiz biliriz. Böylesine temiz ve konforlu bir yatak gerçekten herkesi mutlu eder. Ama garip bir şekilde, birçok kişi yatağı aralarında saymaz. Orada ne bulabileceğinizi bilseydiniz, muhtemelen bunun hakkında iki kez düşünürdünüz. Çünkü temiz çarşaflar mutlaka temiz bir yatakta yattığınız anlamına gelmez. Yatağı gerçekten temiz tutmak için yatağınızı yılda iki kez temizlemeniz bile önerilir.

Hiç yatağını yıkadın mı?
Hiç yatağını yıkadın mı?

Bir yatak ne kadar iğrenç olabilir?

Bir insanın saatte kaç deri hücresi kaybettiğini hiç düşündünüz mü? Milyonlarca! Bu cilt hücreleri genellikle çarşafların yüzeyine yapışık kalır, ancak liflere veya terinize de karışabilirler. Bu onları daha sonra yatağın içine sokacaktır. Başka bir deyişle, şilte bile ara sıra biraz ilgiye ihtiyaç duyar.

Bu, ev tozu akarlarına alerjisi olan kişiler için hiç hoş değil, bu nedenle temiz bir yatağa özellikle dikkat etmeleri gerekiyor. – özellikle toz akarları cildinize çok düşkün olduğu için! Sabahları sık sık tıkalı, akan veya kaşınan bir burunla uyanıyor musunuz veya gözleriniz ağrıyor mu? O zaman bu küçük canavarlar yatağınızda yaşıyor olabilir.

Yatakların ağırlığı her 10 yılda bir ikiye katlanıyor
Belki hiç düşünmediniz ama bir yatağın ağırlığının her 10 yılda bir ikiye katlandığı bir gerçek. Yatağınızla aynı olabilir. Bunlar arasında insan saçı, deri hücreleri, küf, bakteri, toz ve toz akarları ve ardından toz akarı dışkısı ve ölü böcekler bulunur. Kulağa oldukça iğrenç geliyor, değil mi? Ama endişelenme. Bir yatağı temizlemek çok kolaydır ve bunu kendiniz de kolayca yapabilirsiniz.

Bu üç adımda yatağınızı hızlı ve kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Buna ihtiyacın var:

  • kabartma tozu
  • elektrikli süpürge
  • nemli bir bez

Aşama 1

Yatağınızı iyice süpürerek başlayın. Bu, yatağınızdaki tozu ve kiri temizleyecek ve yatağın içine girmesini önleyecektir. Ancak, yatakta kullanmadan önce elektrikli süpürgenin temiz olduğundan emin olun, aksi takdirde yatak daha da kirlenir.

Adım 2

Kabartma tozu tüm bu kötü kokulardan kurtulacak – ve her markette mevcut! Kabartma tozu kendi kendine etki ederek kokuları, nemi ve kiri çekerek şilteyi taze ve temiz bırakır.

Aşama 3

Şilte üzerindeki lekeler en iyi şekilde nemli bir bezle tedavi edilir. Sadece kabartma tozu, su ve tuz karışımını lekeye uygulayın ve 30 dakika bekletin. Ardından soğuk nemli bir bezle silin.

Bu adımlar yastıklar için de çok işe yarar. Ancak, yatağınızı bir süredir temizlemediyseniz, temizlemesi için bir profesyonel kiralamak akıllıca olabilir. Bu genellikle yaklaşık 35 avroya mal olur. Yukarıdaki ipuçları daha sonra şilteye uygun şekilde bakım yapmanıza yardımcı olabilir.

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın