Dövme ilk defa mı Yaptırıyorsunuz? Güncel Trend Bilgiler ipuçları

lk defa dövme yaptıranlar için Güncel trend bilgilerde önemli ipuçları

İlk defa dövme yaptıranlar için Güncel trend bilgilerde önemli ipuçları

Güncel trend bilgiler – Dövmeler, mürekkep veya renk pigmentleri ile cildin ikinci tabakasına işlenen motiflerdir. Orada kalıcı olarak görünür kalırlar. Kendinizin Güncel trend bilgiler ile genel kültürünüzü genişletin.

lk defa dövme yaptıranlar için Güncel trend bilgilerde önemli ipuçları
lk defa dövme yaptıranlar için Güncel trend bilgilerde önemli ipuçları

Dövmeler her zamankinden daha popüler hale geldi

Kendinizin Güncel trend bilgiler ile geliştirin. Dövme sanatçılarında tüyler, kuşlar, evcil hayvanlar, çocuk kafaları, lotus ve hatta Çince karakterler olsun, dövmeler ve motifler içeren kataloglar mevcuttur. Ancak bir şeyin trend olması, size sıçraması gerektiği anlamına gelmez. Bu bilgiler sadece Kendinizin Güncel trend bilgilerde var. Belirli bir motifi ne kadar güzel bulsanız da: Yıllar sonra dövmeyi hala beğenebilmeniz için seçilen motifin duygusal olarak sizin için bir anlam ifade etmesi gerekir. Vücudun kısmı da dikkatlice düşünülmelidir. Motifin doğal yaşlanma sürecinden daha fazla etkilenmemesi için göğüs bölgesi yerine ayak bileği veya bilek gibi bölgelerin kullanılması önerilir. Derinin kemikle buluştuğu yerde dövme daha uzun süre güzel kalır.

Dövme yaptırırken Bu tehlikelere dikkat etmelisiniz

Ancak tüketici merkezi, dövme riskleri konusunda uyarıyor. Pigmentlerin parçalanma ürünleri, lenf düğümlerinde ve vücudun diğer bölümlerinde birikebilir. Bu nedenle test sertifikalarına dikkat edilmesi önerilir. Tercih edilen dövme sanatçısı sadece test edilmiş ve zararsız renk pigmentleri ile çalışmalıdır. Sertifikalı pigmentler kanserojen aminler, nitrozaminler, fenoller, PAH’lar veya ağır metaller içermez. Dövme, hamile kadınlar ve antibiyotik alan hastalar için yüksek bir enfeksiyon riski oluşturur. Kalp hastalıkları, kan pıhtılaşma bozuklukları ve şeker hastalığı da dövmelere karşıdır. Karmaşık olmayan bir işlem için dövme sanatçısının ve dövme stüdyosunun güvenilirliği önemlidir. Dövme sanatçısının mesleği devlet tarafından tanınmamaktadır. Seçtiğiniz profesyonelin hijyen eğitimi aldığından emin olun. Dövme stüdyosundaki dövme odası, steril yüzeyleri ve kanepeleri olan ayrı bir odaya karşılık gelmelidir. Enfeksiyon ve iltihaplanma riskinden dolayı steril iğneler de kullanılmalıdır.

İlk dövme: Dikkate alınması gereken 10 şey Güncel trend bilgiler de

1. Hangi motifi seçmeliyim?

Dövme yaptırma fikriyle oynuyorsanız, muhtemelen vücudunuza yazmak istediğiniz bir tasarımınız var demektir. Belki senin için çok şey ifade eden bir şeydir, ya da belki sadece vücut sanatından hoşlanıyorsun – seni dövme salonuna çeken her neyse, düşünmen gereken üç şey var. İlk olarak, seçtiğiniz renk olacaktır. Düz siyaha sadık kalmak mı yoksa renk patlamaları eklemek mi istiyorsunuz?

Burada dövme sanatçınızın, renklerin cilt tonunuzda istediğiniz gibi görünüp görünmediği ve ne kadar çabuk solabileceği konusunda sizi aydınlatması önemlidir. Ardından, konunuzun boyutunu düşünmelisiniz: Yaz aylarında kısa bir üst giydiğinizde dövmeniz görünür mü olmalı yoksa küçük ve göze batmayan mı olmalı? Farkına varılması gereken son şey, öznenizin gelecek yıllarda vücudunuzu süsleyeceğidir. Bu yüzden gelecekte dövmenizi seveceğinizden ve bir noktada sıkılmayacağınızdan veya pişman olmayacağınızdan emin olun.

2. Vücudun hangi kısmı en uygun?

Vücudunuzun dövme yaptırmak istediğiniz bölgesini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir dizi faktör de vardır: Elbette, motifin her zaman görünür olmasını mı yoksa bir yerde mi olmasını istediğinizi göz önünde bulundurmalısınız. gizli nokta. O zaman işinize uygun olup olmadığını da düşünmelisiniz, örneğin sırtınıza da yaptırabileceğiniz bir dövmeyi boynunuza yaptırmanız. Burada geleceği düşünmek de önemlidir. Örneğin lüks sektöründe çalışmak istiyorsanız dövmeniz için daha ince bir nokta seçmelisiniz. Küçük dövmeler bilekte veya ayak bileğinde, ayrıca parmağın iç kısmında veya göğsün altında harika görünür. Büyük tasarımlar kollara veya sırta en iyi şekilde oturur.

3. Bir dövmenin maliyeti nedir?

Dövme fiyatları stüdyodan stüdyoya değişmektedir. Bir dövme sanatçısı biliniyorsa, yalnızca hobi olarak dövme yapan bir sanatçıdan daha yüksek maliyetler belirleyecektir. Fiyatların sizi ertelemesine izin vermemeniz önemlidir: kalitenin bir bedeli vardır, bu yüzden bir stüdyo seçerken para belirleyici kriter olmamalıdır. Temel olarak, stüdyoda bir saat yaklaşık 100 Euro’dur. Daha büyük motiflerle, özellikle dövmenin kalitesine önem veriyorsanız, birkaç yüz avro tasarruf etmenizi bekleyebilirsiniz. O halde, gözlerinizi kapatıp sadece yapma zamanı! Ne de olsa, ömür boyu işinizden bir şeyiniz var – iş ucuz ve kötüyse olumsuz anlamda bile.

4. Ne tür bir acı beklemeliyim?

İlk dövmenizin ne kadar acı verici olacağı tamamen tasarımınızın nerede ölümsüzleştirilmesini istediğinize bağlıdır. Özellikle eller ve ayaklar, ayak bilekleri ve dirsekler ve göğüste ağrır, çünkü burada birçok sinir çalışır ve cilt çok incedir. Öte yandan, daha sağlam yerlerde, bir gıdıklamadan fazlasını hissetmeyebilirsiniz.

5. Doğru stüdyoyu nasıl bulurum?

Doğru stüdyoyu seçmek, ilk dövmenizi yaptırma yolunda çok önemli bir adımdır. Sadece yakındaki ilk stüdyoyu seçmeyin, araştırmanızı yapın, incelemeleri okuyun ve çalışmalarının beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını görmek için dövme sanatçısının Instagram hesabına göz atın. Birçok sanatçı, yazı veya hayvan motifleri gibi belirli dövme türlerinde uzmanlaşmıştır. Bir diğer önemli faktör de stüdyonun temizliğidir: Kusursuz hijyen, dövme yaparken mutlak bir zorunluluktur!

Burada sadece ilk izlenim önemli değil, sterilizasyon yöntemleri hakkında soru sormakta ve temiz paketlenmiş, steril iğnelere dikkat etmekte fayda var. Dövme sanatçınızın lisanslı olması ve geçerli güvenlik ve sağlık düzenlemelerine uyması gerekir, böylece emin ellerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. İçgüdülerinizi dinleyin: Bir şey bize tuhaf geliyorsa, seçiminizi yeniden gözden geçirmelisiniz!

6. İlk dövmeme nasıl hazırlanırım?

Randevunuzdan 24 saat önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. En önemli şey stüdyoya dinlenmiş olarak varmaktır. Alkol ve kahveden uzak durmalısınız, ancak cildin yeterince nemlenmesi için bol su içilmesi tavsiye edilir. Ayrıca dövme yaptırmadan önce uygun bir yemek yemelisiniz. Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ajanlardan kaçınılmalıdır – başka bir seçenek yoksa dövmecinize ilaç kullandığınızı bildirmelisiniz.

Dövme yaptırmadan önce genellikle anestezik krem ​​sürülmesi tavsiye edilir, ancak bu, dövme sanatçısı tarafından talimat verilmemişse, bunu yapmaktan kaçınmalısınız: Bu, cildin yüzey gerilimini değiştirir ve dövmenin kalitesini etkileyebilir. Ayrıca dövme yapılacak bölgeye kolay erişim sağlayan ve gerekirse uzun süre otururken bile rahat olan giysiler giyilmesi tavsiye edilir.

7. Konsültasyon için randevu var mı?

Gerçek dövmeden önce, motif hakkında sanatçı ile fikir alışverişinde bulunma ve süreç hakkında bilgi edinme şansını değerlendirmelisiniz. Bazı stüdyolar ek bir danışma randevusu sunar. Burada fikirlerinizi ve eskizlerinizi açıkça sunabilirsiniz, ancak sanatçıya da açık olmalı, itiraz ve önerilerini dikkate almalısınız. Nihayetinde, özneyi ölümsüzleştiren sizin bedeninizdir – bu yüzden bir şeyden hoşlanmıyorsanız, konuştuğunuzdan emin olun! Kesinlikle ikiniz için de en uygun çözüme ulaşacaksınız.

8. Dövme nasıl çalışır?

Sonra başlıyor: Dövme geliyor. Birçokları için bu kısım, tüm sürecin en büyük gizemidir. Çok gergin olmadan stüdyoya girebilmeniz için tam olarak ne beklemeniz gerektiğini size söyleyeceğiz: Seçtiğiniz vücut bölgesi genellikle önce temizlenir ve dezenfekte edilir. Dövme sanatçısı, taze, temiz eldivenlerle sterilizasyon sürecini size açıklayacak ve yeniden paketlenmiş ilgili ekipmanı size gösterecektir. Dövme makinesi ve tek kullanımlık bir iğne ile dövmenizin ana hatlarını çizecek ve ardından tekrar temizleyecektir.

Daha sonra konu daha kalın bir iğne ile gölgelendirilir. Tekrar temizlik yapıldıktan sonra gerekirse renk eklenir, bu sayede her müşteri için yeni bir şişe kullanılmalıdır. Kan gelirse steril bir bezle silinir. Dövme bittiğinde tekrar temizlenir ve bir bandajla sarılır.

9. Dövmeme nasıl bakarım?

Artık dövmenizin bakımını yapmak size kalmış. Motife bağlı olarak, adımlar biraz farklıdır, dövme sanatçınız önlemleri size daha ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Yeni bir dövmenin yara olduğunun farkında olmalısınız, çünkü deri delindiğinde yaralanır ve organizma algılanan tehdide göre tepki verir. Bu nedenle, son derece dikkatli davranmalısınız. Genel olarak büyüklüğüne göre 14 gün boyunca hamam, tuzlu su, klor, sauna ve sporlardan kaçınılmalıdır.

Dövmenizi 4-6 hafta boyunca güneşten yoğun bir şekilde korumalı ve güneş koruma faktörü yüksek kremler sürmelisiniz aksi halde motif çabuk solabilir. Taze dövmeler vücut losyonu veya parfümlü kremler ve duş jelleri ile tedavi edilmemelidir. Dövmenin düzgün bir şekilde iyileşmesi için TattooMed’in “Complete Care” dövme bakımına güvenin (Amazon’da 18 avronun hemen altında). Ayrıca, bir çizik gibi, dövme üzerinde kaşınmaya başlayacak bir kabuk oluşacaktır. Bu kaşıntıya asla boyun eğmemelisiniz, aksi halde hoş olmayan izler kalabilir.

10. Dövmemden pişman olursam ne yapmalıyım?

Genel olarak, dövmenizden pişman olmamalısınız, çünkü bir noktada artık sevmeseniz bile, yaşadığınız belirli deneyimlerin bir hatırlatıcısıdır. Ancak motiften sıkıldığınız, eski erkek arkadaşınızın anılarından kurtulmak istediğiniz veya sadece daha temiz bir görünüm istediğiniz her zaman olabilir: dövmeyi lazerle sildirme seçeneği de vardır. Bir örtbas, yani ilk dövmenizi gizleyen ikinci bir dövme de bir seçenektir.

Dövmenizi güneşten böyle korursunuz

Bir dövme yeni boyandıktan sonraki ilk birkaç hafta güneşten kaçınmanız gerektiği iyi bilinir, ancak her şey iyileştikten sonra bronzlaşma seansları elbette tekrar mümkündür. Ancak rengin solmaması için birkaç şeye dikkat etmelisiniz. Güneş koruma faktörlü bir güneş kremi ile cildinizi UV ışınlarından koruduğunuz gibi, dövmenize eşdeğer koruma sağlamalısınız.

Bu nedenle tedaviler sadece UV ışınlarına karşı koruma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cilde güneşlenme yoluyla kaybolan nemi de sağlar. Bu, dövmenizin renklerinin keskinliğini koruduğu anlamına gelir.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın