Eski kahve telvelerini atmayın! Bu 7 iş için hala çok faydalı!

Eski kahve telvelerini atmayın! Bu 7 iş için hala çok faydalı!

Eski kahve telvelerini atmayın! Bu 7 iş için hala çok faydalı! İster şişmiş gözler için ister tencere ve tavaları temizlemek için: kahve telvesi harikalar yaratır

Küçük bir ritüel gibi. Bir fincan kahve yaparız, yudumlarız ve ardından kahve kapsülünü veya filtresini atarız. Şu andan itibaren bunu yapmayı bırakmalıyız, çünkü kahve telvesi birçok ev işi için hala çok faydalıdır.

Eski kahve telvelerini atmayın! Bu 7 iş için hala çok faydalı!
Eski kahve telvelerini atmayın! Bu 7 iş için hala çok faydalı!

Garip kokular

Ne yazık ki, taze bir nefes istiyorsanız, dişlerinizi fırçalamak yine de bir fincan kahve içmekten daha iyidir. Yine de kahve, ağızdaki bazı hoş olmayan kokuları etkisiz hale getirebilir. Örneğin, sarımsak ve soğanın keskin kokusundan kurtulmak için bir kahve çekirdeğini emebilirsiniz. Veya buzdolabınızın bazen garip ve hoş olmayan bir kokusu var mı? İçine kahve telvesi dolu bir kap koyarak kolayca kurtulabilirsiniz.

Şişmiş gözler

Sabahları ne kadar kahve içersen iç, bazen hala uykulu görünüyorsun. Ancak göz altı morluklarından kurtulmanın pek çok yolu var ve kahve telvesi de bunlardan biri. Sadece biraz kahve telvesini su veya zeytinyağı ile karıştırın ve göz çevresine nazikçe uygulayın. Kafein kan dolaşımını uyarır ve bu nedenle daha uyanık görünmenizi sağlar. Bu maskeyi yaklaşık 15 dakika bekletin ve sonra durulayın. Hemen iyi bir gece uykusu çekmiş gibi göründüğünü göreceksiniz.

böcekleri uzaklaştırmak

Kahveyi sevmeyen birini hayal etmek zor ama karıncalar ve pireler bu içeceğe karşı çok özel bir antipati besliyorlar. Birkaç damla kahve telvesi ile böcekleri kolayca ve etkili bir şekilde püskürtebileceğiniz için bu oldukça kullanışlıdır. Pencerelerin veya kapıların yanı gibi böceklerin kolayca girebileceği yerlere bir fincan kahve telvesi koyun. Yazın, kahve telvesini bir tür mum gibi kullanır ve yakarsanız (ama dikkatli olun, başka hiçbir şeyi ateşe vermek istemezsiniz!), sivrisinekler için bile mucizevi bir tedavidir.

marine edilmiş et

Kahve telvesi ile marine edildiğinde etin daha lezzetli olduğunu biliyor muydunuz? Kahve telvesindeki asit, etin tadını daha da yoğun hale getirir.

Temiz tencere ve tavalar

Hay aksi, tavada yanlışlıkla bir şey mi yaktınız? Hiç sorun değil, kahve telvesini tencere ve tavalardaki yanmış yiyecekleri çıkarmak için de kullanabilirsiniz: tavaya koyun ve bir bulaşık süngeri ile ovalayarak temizleyin. Bu kadar!

saç yıkamak

Kahve telvesi ayrıca saçınızı yıkamak ve saç spreyi ve kuru şampuan kalıntılarını gidermek için harikadır. Ayrıca saçı yumuşak ve esnek yapar. Ancak açık renk saçlara biraz dikkat etmelisiniz çünkü kahve de saçın rengini soldurabilir. Kahve telvesini yıkadıktan sonra daima saçınızı iyice duruladığınızdan emin olun.

Lavabodaki tıkanıklığı giderin

Son olarak, kahve telvesi de lavabo tıkanıklıklarını temizlemede harikalar yaratır. Gidere biraz kahve telvesi dökün, ardından üzerine kaynar su ve bulaşık deterjanı dökün. Bu numara tuvalette de kullanılabilir. Ancak, lavaboya zarar vermemek için çok sık kullanmayın.

Dikkat!

Kahve telvesini çok uzun süre saklamamaya dikkat edin çünkü küflenebilirler. Yukarıdaki görevlerden biri için kullanmak istiyor musunuz? Ardından önce bir fincan kahve için ve ardından işi “taze” kahve telvesi ile yapın.

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın