Harika Hamburger orijinali gibi evde yap! 10 Numara

Dev Burger

Harika Hamburger orijinali gibi evde yap! 10 Numara

Hamburger her gencin ve çocuğun sevdiği bir yemektir. Hele birde Dev XXL Hamburger olsa da yesem!!! Harika Hamburger evde nasıl yapılır, tarifini buradan alabilirsiniz. Hamburgeri köfteli kim sevmez ki? Dev Burger, Mükemmel bir ara XXL öğünü evde kendin yap!

Dev Burger Nasıl yapılır ve bunun gizli kalması gereken tarif nedir?

Dev Burger, diğer Burger’lerin sizlere yetmediği zaman devreye girer. Herkesin mutlaka sevdiği bir Hamburger tarzı vardır ve hiç kimse bunu yemekten vaz geçemez. Ama maalesef genelde Fastfood zincirlerinde porsiyonlar çok küçük ve siz büyüğünü istediğinizde fiyatlar bir o kadar çıkmaktadır. Her birimizin mutlaka bir bir Fastfood lokantasında bir hikayesi olur ama, eninde sonunda yediklerimiz güzeldi fakat az geldi deriz.

Ailemiz ile gittiğimizde de bir o kadar sıkıntı yaparız. İşte tam bu sebeplerden dolayı sizlere bu mükemmel Hamburger tarifini sizlerin Damak zevkinize göre hazırladık. Ailece bir araya gelerek ister Piknikte ister okula giderken, ya da bir kutlama yaparken rahatlıkla tüketebileceğiniz XXL Dev Burger öğünü olacaktır. Bizde Ailece geçen Pazar hazırladık. Tüm ekstraları ile, soğan, domates, peynir ve domuz pastırması ile doldurulur. Bir salata ile süslenmiş bu tarif gerçek bir şölendi. Biz genelde hamburger malzemesini bol kullanarak iki katlı yapmayı seviyoruz. Tab iki Bu hamburger sevenler için farklı bir macera oluyor. Bazıları da Bol Cedar peynirli sever. Gördüğünüz gibi damak zevkinde bu konuda hiç bir sınır yok.

 

Hamburger - XXL Dev Burger
Hamburger – XXL Dev Burger

 

Dev Burger yapımı için gerekli malzemeler

750 gr yağsız dana eti, kıyılmış
1 yemek kaşığı domates ketçap
2 domates, ince dilimlenmiş
6 hamburger ekmeği, kızarmış
6 dilim Pastırma
6 peyniri dilimi
30 gram tereyağı
3 büyük soğan
1 tutam iri çekilmiş biber
1 tutam tuz
2 yemek kaşığı taze doğranmış maydanoz
2 yemek kaşığı domates salçası
80 gr taze galete unu
2 adet yumurta
1 adet soğan, ince doğranmış

Dev Burger yapımı

Dev Burger için, Öncelikle geniş bir kapta kıyma, soğan, yumurta, galeta unu ve salça,  maydanoz, tuz ve karabiberi karıştırın. Elle iyice yoğurun.

Daha sonra karışımı 6 eşit parçaya bölün. Her bir parçayı yaklaşık 1,5 cm kalınlığında köfteler haline getirin. Örtün ve bir kenara koyun.
Köfteleri kızarana ve pişene kadar her iki tarafta 3-4 dakika ızgara yapın. Öncelikle Izgarada daha serin bir yere gidin veya bir tabakta sıcak tutun. Her köftenin üzerine bir dilim peynir koyun. Daha sonra pastırmayı tereyağında altın kahverengi olana kadar kızartın. Ocaktan çıkarın.

XXL Dev Hamburgerler için alt kısımdaki kızarmış Hamburger ekmeklerini ayrı tabaklara yerleştirin. Üzerine marul ve domates ketçapını servis edin. Üzerine ızgara köfteleri koyun ve pastırma, soğan, domates ve marulla süsleyin. Kalan Hamburger ekmeklerin yarısını üstüne yerleştirin. Hamburgerin yanına Tüketebileceğiniz kızartılmış patates ve çeşitli gazozlar ile servis edin. Afiyet olsun.

Tip!!!! Dilerseniz Malzemeyi iki katı kullanarak, iki katlı da yapabilirsiniz.

 

XXL Dev Hamburger içinde bulunan besin değerleri:

Porsiyon başına besin değerleri Besin Günlük Porsiyon

Enerji 560 kcal

Protein 45,28 gr

Yağ 25,53 g

Karbonhidratlar 37.11 g

Orta yaşta kadınlar ve erkekler için ortalama günlük gereksinime karşılık gelir. (Değerler Tahminidir)

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Harika Hamburger orijinali gibi evde yap! 10 Numara” answer-0=”Hamburger her gencin ve çocuğun sevdiği bir yemektir. Hele birde Dev XXL Hamburger olsa da yesem!!! Harika Hamburger evde nasıl yapılır, tarifini buradan alabilirsiniz.” image-0=”1206″ headline-1=”h2″ question-1=”Dev Burger Nasıl yapılır ve bunun gizli kalması gereken tarif nedir?” answer-1=”ev Burger, diğer Burger’lerin sizlere yetmediği zaman devreye girer. Herkesin mutlaka sevdiği bir Burger tarzı vardır ve hiç kimse bunu yemekten vaz geçemez. Ama maalesef genelde Fastfood zincirlerinde porsiyonlar çok küçük ve siz büyüğünü istediğinizde fiyatlar bir o kadar çıkmaktadır. Her birimizin mutlaka bir bir Fastfood lokantasında bir hikayesi olur ama, eninde sonunda yediklerimiz güzeldi fakat az geldi deriz.” image-1=”1206″ headline-2=”h2″ question-2=”Dev Burger yapımı için gerekli malzemeler” answer-2=”750 gr yağsız dana eti, kıyılmış 1 yemek kaşığı domates ketçap 2 domates, ince dilimlenmiş 6 hamburger ekmeği, kızarmış 6 dilim Pastırma 6 peyniri dilimi 30 gram tereyağı 3 büyük soğan 1 tutam iri çekilmiş biber 1 tutam tuz” image-2=”1206″ headline-3=”h2″ question-3=”XXL Dev Hamburger nasıl yapılır?” answer-3=”Dev Burger, diğer Burger’lerin sizlere yetmediği zaman devreye girer. Herkesin mutlaka sevdiği bir Burger tarzı vardır ve hiç kimse bunu yemekten vaz geçemez. Ama maalesef genelde Fastfood zincirlerinde porsiyonlar çok küçük ve siz büyüğünü istediğinizde fiyatlar bir o kadar çıkmaktadır. Her birimizin mutlaka bir bir Fastfood lokantasında bir hikayesi olur ama, eninde sonunda yediklerimiz güzeldi fakat az geldi deriz.” image-3=”” count=”4″ html=”true”]

Bir yanıt yazın