Adidas, ortaklığını antisemit açıklamalar nedeniyle sonlandırdı

Adidas, Ye ile ortaklığını antisemit açıklamalar nedeniyle sonlandırdı

Adidas, Ye ile ortaklığını antisemit açıklamalar nedeniyle sonlandırdı

Adidas, eski Kanye West olarak düşünülen kişinin yardıma yardım eden ve Alman spor giyimine bir çekicilik kazandıran bir yakınlık sona erdirdi, ancak eğitim rapçinin saldırgan ve antisimetik açıklamaları üzerine artan bir tepkiye olmadı.

Bölünme, Adidas’ın onun için daha büyük olmak, Nike ile rekabet yardır için başka bir büyük olmak için olacak neden olacak, ancak şimdi bilindiği için Ye için için daha büyük olacak. Spor ayakkabı devi, yolculuğuna yolculuğuna başlarken yolculuğuna olan bağlarını kesen en son şirkete dönüşmüş.

Adidas, Ye ile ortaklığını antisemit açıklamalar nedeniyle sonlandırdı
Adidas, Ye ile ortaklığını antisemit açıklamalar nedeniyle sonlandırdı

Adidas, Yeezy ile Ortaklığını Sonlandırdı

Adidas, saldırgan ve tartışmaları söylemlerinin ardından Kanye West ile bağlarını koparan şirketler arasında katıldı.

Adidas, 250 Euro’ya (246 milyon $) kadar bir darbe girişimini anlatacağını söyledi. Hisseleri Salı günü %2’den fazla değer kaybetti.

Şirket Salı gününü, “Adida antisemitizme ve başka türlü türlü açıklamalara müsha göstermez” “Sizin oğlu indir ve kabul edilemez, nefret dolu ve tehlikeliydi ve kızgınlık ve kapsayıcılık, düşmanlığa saygı ve adaleti savunur.”

Adidas, antisemit sözleri nedeniyle Kanye West ile ortaklığını sonlandırdı

“Yahudi İNSANLARINDA 3 ölüm dolandırıcılığı” olacağını söyledi. Hem Twitter’dan hem de Instagram’dan uzaklaştırıldı.

Ye, podcast yayıncısı Lex Fridman ile Pazartesi günü hazırlık olarak yayınlandı ve ilk tweet’ini bir hata olarak nitelendirdiği ve “Yahudi cemaatinden” dilediği bir röportajda biraz pişmanlığını dile getirdi. Ye için bir satıcıya gönderilen bir e-posta hemen geri gönderildi.

Adidas, sevecenlik ve COVID-19 aşıları ile ilgili olan kişida Ye ile birlikte kaldı. Ancak Ye’ ailesinden kalan bir bağyasem beslenmeyle yetiştirilenlerle ilgili şeyleri karıştırdı. Dünya Yahudi Kongresi, II. Dünya adidas fabrikalarının “köle emeğini kullanarak” Nazi hazırlıkları için malzeme ve silah gösterisini hazırlar.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın