Yaban mersinli Cheesecake yapmak bu kadar kolay olmadı

Yaban mersinli Cheescake

Yaban mersinli CHEESECAKE – Pişirmeden ve zahmetsizse

Lezzetli bir tatlı, pişmeyen yaban mersinli cheesecake‘dir. Cheesecake hazırlaması kolay harika bir tarif. Herkes sever ve herkes yemeden yanından geçemez.

Yaban mersinli Cheesecake
Yaban mersinli Cheesecake

Yaban mersinli CHEESECAKE mutluluk veren pasta

Ayın pastamız bu güzel yaban mersinli cheesecake. Yaz aylarında bu göz alıcı bu üründen vazgeçmek istemiyorsanız bu Tarifi mutlaka kendiniz denemelisiniz. Tatlılar ve unlu mamuller bizde iyi bir kalbe sahiptir.

İçindekiler

Zemin için malzemeler

200 gr uğur böceği
80 gram tereyağı

krema için malzemeler

6 bl jelatin
500 gram yaban mersini
200 gram yoğurt
150 gram şeker

tamamlama malzemeleri

1 paket kek sır
100 gram yaban mersini
1 yemek kaşığı şeker

Hazırlanışı:

Önce bisküvileri ufalayın; Bisküvileri bir torbaya doldurun ve makarna rulosu ile ince bir şekilde ufalayın. Daha sonra tereyağını kısık ateşte eritin ve kırıntıları ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı bir kek kalıbının tabanına (yaklaşık 26 cm) yayın ve yarım saat soğutun.

Bu arada jelatini biraz suda ıslatın. Yaban mersini yıkayın, süzün ve kek tabanına yayın. Şimdi limon suyunu hafifçe ısıtın ve içinde iyice sıkılmış jelatini çözün. Ardından Philadelphia, yoğurt ve şekerle karıştırın. Şimdi kremayı çileklerin üzerine dağıtın ve eşit olarak yayın ve 1½ ila 2 saat soğutun.

Bitirmek için: Yaban mersini şekerle kabaca püre haline getirin. Ardından kütleyi 250 ml’ye kadar suyla doldurun ve kek sır ile karıştırın. Her şeyi bir tencerede sürekli karıştırarak kaynatın ve kısaca soğumaya bırakın. Ardından kremayı cheesecake’in üzerine yayın.

 

Tarihi ve öyküsü

Görünüşe göre, dünyanın hala (taze) cheesecake’siz olduğu bir zaman bulmak için oldukça uzun bir yol kat etmeniz gerekiyor. Aslında, Yunanlıların MÖ 776 gibi erken bir tarihte yaşadığı söylenir. İlk Olimpiyatlarda sporculara servisi yapmak, ilk Cheesecake Fabrikası’nın açılmasından çok öncelere dayanıyor. Romalılar çok geçmeden peynirli kekin ilahi tadını yakaladılar ve Avrupa’ya yaydılar. Oradan, Avrupalı ​​göçmenlerin değerli cheesecake tariflerini Amerika’ya getirmesi an meselesiydi.

Amerikan varyantı

Görünüşe göre dünyanın her bölgesi  şu ya da bu şekilde benimsemiş, tarifi yerel damaklara uyarlayarak yerel tatlar katmış. Amerika’da tipik olarak krem ​​peynir bazında yapılır (genellikle mascarpone ile yapılır), ancak yine de tarifi bölgeye göre değiştiririz. New York cheesecake, ekstra yumurta sarısı ve bir tutam limon ilavesiyle elde edilen ultra pürüzsüz dokusu ve olağanüstü zengin tadıyla ünlüdür ve Chicago’dan Pennsylvania Dutch’a kadar başka bölgesel varyasyonlar bulacaksınız. Pek çok Amerikalı fırıncı, lezzet veya dokuyu etkilemeden dondurulabilen krema ekşi krema ekler.

İtalyan varyantı

İtalyan cheesecake’leri genellikle ricotta peyniri kullanır ve bu da onları Amerikalı kuzenlerinden daha kuru hale getirir. Fransızlar Neufchatel peynirini tercih ediyor ve genellikle hafif ve yumuşak bir doku için jelatin ekliyorlar. Yunanlılar ricotta, misìthra, köylü, beyaz peynir, isviçre veya farklı peynirlerin bir kombinasyonunu kullanırken Almanlar tipik olarak süzme peynir veya kuark kullanır. Japonlar peynirli keklerinde puding benzeri bir etki yaratmak için mısır nişastası ve yumurta akı kullanırlar ve hatta Japonya’daki otomatlarda cheesecake bulabileceğinizi duydum.

 

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın