WhatsApp şimdiye kadarkiyaşadığı en uzun çöküntü!

WhatsApp Çöktü

WhatsApp şimdiye kadarki yaşadığı en uzun çöküntü: Meta’nın bu konuda söylediği şey buydu

WhatsApp, büyük Çöküntü ardındaki nedenin ne olduğu konusunda ayrıntılı bir açıklama sağlayamadı. Mesajlaşma platformu geçmişte benzer kesintilerle karşı karşıya kaldı.

WhatsApp Çöktü
WhatsApp Çöktü

WhatsApp, Hindistan ve İngiltere de dahil olmak üzere önde gelen pazarlarının çoğunda şimdiye kadarki en kötü çöküşle karşı karşıya kaldı. Salı günü öğleden sonra, platform düzensiz çalışmaya başladı ve dakikalar içinde kullanıcılar herhangi bir metin almayı bıraktı ve hatta gönderemedi. Kesinti, görüntülü arama ve sesli arama özelliğini de etkiledi. Durum paylaşımı özelliği bile birçok kullanıcı tarafından erişilemezdi. Başlangıçta WhatsApp sorunu kabul etti ve bir düzeltme üzerinde çalıştığını iddia etti. Neredeyse 90 dakika – 2 saat sonra hizmet tekrar çevrimiçi oldu.

WhatsApp neden çöktü?

WhatsApp, büyük kesintinin ardındaki nedenin ne olduğu konusunda ayrıntılı bir açıklama sağlayamadı. Anlık mesajlaşma platformu, kesintinin teknik bir hata nedeniyle gerçekleştiğini iddia etti. Şimdiye kadar, WhatsApp bu “teknik hatayı” veya kullanıcılar üzerindeki etkisini açıklamadı. Bir Meta sözcüsü Business Today’e, “Kısa süreli kesinti bizim tarafımızdan teknik bir hatanın sonucuydu ve şimdi çözüldü.”

WhatsApp Çökmeye karşı önlem alıyormu?

Geçen yıl, Ekim ayının başlarında Meta büyük bir kesinti yaşadı. Bu kesinti, hizmetlerin en büyük platformlarında çökmesine neden oldu: Instagram, WhatsApp ve Meta. Kesinti bir haftada iki kez oldu. Mart 2021’de WhatsApp ve Instagram’da başka bir kesinti 45 dakikalık kesintiye neden oldu.

WhatsApp nerelerde çöktü?

WhatsApp, Hindistan, Asya ve Avrupa ve Afrika dahil olmak üzere diğer pazarlar için önemli bir platform olmuştur. Yalnızca bireysel kullanıcılar değil, İşletmeler bile platform tarafından sağlanan hizmetlere güvenir. WhatsApp Business ve WhatsApp Pay gibi özellikler de Salı günü yaşanan kesinti sırasında felç oldu. Geçmişte kesintiler, kullanıcıları pazarda alternatifler aramaya sevk etti. Telegram ve Signal gibi seçenekler, Ekim 2021’de meydana gelen kesintiden büyük ölçüde yararlandı.

WhatsApp Planları ne?

WhatsApp’ın kesintilere rağmen uygulaması için büyük planları var. Platform, topluluklar adı verilen yeni bir mega özellik sunmayı planlıyor. Bu yeni özellik, uygulamanın Telegram’ın rekabetinin önünde kalmasına yardımcı olacak. Telegram kanalları bu benzersiz yayın modeline sahiptir ve WhatsApp bu özelliğin kendi sürümünü Topluluklar biçiminde başlatacaktır. Bu özellik esasen bir WhatsApp Grupları Grubu olacaktır. Tek bir iş parçacığında daha fazla sayıda katılımcıyı etkinleştirir.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın