Sivilce nasıl geçer ve neden oluşur, ilgili ipuçları

Sivilce Temizliği

Sivilce nasıl geçer konusu ile ilgili ipuçları

Güle güle Sivilce ! Birkaç ipucu ile sivilcelerden kurtulmak roket bilimi değildir. Siyah nokta, sivilce ve kızarıklık – kusurlardan muzdarip olanlar ve kusursuz bir cilt hayali kuranlar sadece gençler değildir. Kirler inatçıysa ve iltihaplanırsa – buna sivilce denir.

Akne çoğu zaman kaşınabilir ve incinebilir ve bu nedenle acilen tedavi edilmelidir. Cilt kusurlarının nedenleri nelerdir? Hastalar sivilcelerini nasıl tedavi edebilir? Ve can sıkıcı siyah noktalardan kesinlikle kaçınmalısınız? Lekeleri nasıl önleyeceğiniz ve sivilcelerden nasıl kurtulacağınıza dair en iyi ipuçlarını sizin için topladık.

 

Bu ipuçlarıyla Sivilce’lerden kurtulun

 

Sivilce
Sivilce – Bu ipuçlarıyla sivilcelerden kurtulun

İster genç ister yetişkin olsun – hepimiz kirlilik içermeyen mükemmel bir cilt istiyoruz. Ama çoğumuz sivilce ve püstüllerden muzdaripiz. Burada size sivilcelerden nasıl kurtulacağınızı ve ciltteki kirlerden kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olacak yöntemleri anlatıyoruz:

Vitamin ve Gıda Takviyeleri

Sağlıklı bir cilt için ihtiyaç duyduğumuz tüm aktif maddeleri beslenme yoluyla sağlamamız yeterince  mümkün değildir. Bu nedenle eczanelerde ve eczanelerde bulunan besin takviyeleri bulunmaktadır. Örneğin vitaminler ve mineraller sebum üretimini azaltmaya yardımcı olur ve böylece sivilce ve siyah noktaların ana nedenini ortadan kaldırır. Omega-3 yağ asitleri, antioksidanlar veya çinko da iltihabı durdurmaya yardımcı olur.

Gıda takviyeleri, bahsedilen bileşenlere ek olarak soya fasulyesi ve hindistancevizi yağının yanı sıra kombu çayı özü içerir. Sadece sivilcelerinizden kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda cildiniz daha fazla nem, elastikiyet ve tekrar sivilceye neden olabilecek serbest radikallere karşı korumaya sahip olacaktır.

 

Sivilce Temizliği
Doğru bakım ile sivilcelerden kurtulun

Doğru bakım ile sivilcelerden kurtulun

Tıkanmış gözenekler genellikle akne gelişiminin nedenidir. Sivilcelerden kurtulmak için, yüzünüzü günde bir veya iki kez hafif pH dengeli bir losyonla temizlemelisiniz. Yeterli nem de önemlidir. Ancak bakım için kesinlikle su bazlı nemlendirici kremler kullanmalısınız.

Yağlı veya yağlı kremler ise gözenekleri tıkadıkları için kaçınılmalıdır. Makyaj ve güneş kremi söz konusu olduğunda, yağsız ürünler kullandığınızdan da emin olmalısınız. Akut sivilce durumunda, bakterileri cilt üzerinde yayıp daha fazla iltihaplanmaya neden olabileceğinden, peeling yapmaktan da kaçınmalısınız.

Stresi azalt, Sivilce yi azalt

Sivilcelerin yaygın bir nedeni strestir. Koşuşturma ve uykusuz geceler sinirlerimizi germekle kalmıyor, yüzümüzde de kendini hissettiriyor. Kızarıklık ve sivilceler, cildimiz stresli durumlarda sebum üretimini uyaran daha fazla erkek hormonu ve adrenalin salgıladığı için oluşur.

Diğer bir neden de stresli durumlardaki davranışımızdır: birçok insan gergin olduklarında daha sık tatlı yerler veya yüzlerine dokunur, bu da nöbetlere yol açar. Bu yüzden ara sıra molalar verin ve cildinizi korumaya yetecek kadar uyuyun.

Diyet yaparak sivilcelerden kurtulun

Siyah nokta ve sivilcelerden korunmak için beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız, dokularımızı zayıflattığı için alkol ve şeker çok az tüketilmeli veya hiç tüketilmemelidir. Ayrıca mısır gevreği gibi hızla parçalanan karbonhidratlardan veya patates kızartması veya mayonez gibi yüksek oranda doymuş yağ asitlerinden de kaçınmalısınız.

Birçok insan da süte tepki gösterir. Bu nedenle cildiniz üzerindeki etkisini test etmek için belirli bir süre süt ürünlerinden uzak durmanız önerilir. Yulaf sütü veya badem sütü gibi ikame ürünler genellikle inek sütünden daha uygundur. Cildiniz için iyi bir şey yapabilmek için diyetiniz büyük ölçüde meyve ve sebzelere dayalı olmalıdır.

Çok su tüketmek

Nemsiz cilt genellikle sivilcelerin ortaya çıkmasının nedenidir. Sivilcelerinizden kurtulmak için yeterince sıvı, ideal olarak günde bir buçuk ila üç litre içmelisiniz. Suyun vücudumuz üzerindeki etkisi çok büyüktür: kusurlar ve tıkanmış gözenekler genellikle vücuttaki belirli toksinlerden kaynaklanır.

Yeterince su içtiğimizde bu toksinler vücuttan atılır. Sonuç: temiz gözenekler ve parlak bir cilt. Biraz çeşitlilik arıyorsanız, suyunuzu birkaç damla limon suyu veya salatalık dilimleri ile tatlandırabilir veya yeşil çay kullanabilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın