Robert Downey Jr., Quentin Tarantino’nun Marvel Sinematik Evreni Hakkındaki Diss’ine Yanıt Verdi ve MCU Hakkında En Çok Neyi Özlediğini Açıkladı

Robert Downey Jr., Quentin Tarantino'nun Marvel Sinematik Evreni

Robert Downey Jr., Marvel Sinema Evreni’ndeki son diss’e ölçülü bir yanıt verdi. 57 yaşındaki Iron Man aktörü, 2019’daki Avengers: Endgame’de ekranda ölmeden önce yıllarca MCU’da merkezi bir rol oynadı. Dünyayla derin bağlarına rağmen, yönetmen Quentin Tarantino’nun evren ve yıldızlara yönelik eleştirilerine sağduyulu bir tepki verdi.

Kaçırdıysanız, Quentin kısa süre önce MCU oyuncularının “film yıldızı olmadığını” açıkladı ve Hollywood’un süper kahraman filmlerini vurgulama biçimine bir azarlama yaptı.

Robert’a, Deadline ile yaptığı bir röportaj sırasında yorumlar soruldu ve Quentin’in söylediklerinin bir kısmının sorumluluğunu üstlendi.

“Bence farkında olmadan katkıda bulunduğum, IP’nin ilke ve kişilikten önce geldiği bir zaman ve yerde bulunduğumuzu düşünüyorum” diye itiraf etti. Ancak oyuncu, o kadar kesin ve kuru olmadığını ekledi.

Robert Downey Jr., Quentin Tarantino'nun Marvel Sinematik Evreni
Robert Downey Jr., Quentin Tarantino’nun Marvel Sinematik Evreni

“Ama bu iki ucu keskin bir kılıç. Bir fikri hak, ancak onu temsil edecek insan yeteneği kadar iyidir ve bir auteurden veya ulusal bir yazar-yönetmen hazinesinden gelse bile harika bir fikri mülkiyete sahip olabilirsiniz. Bu rolü oynayan doğru türde bir sanatçı, ne kadar iyi olabileceğini asla bilemeyeceksiniz” dedi.

“Bence yaratıcı olarak kendimizle savaş halinde olmak zaman kaybı. Bence bu, her şeyin çok daha parçalı olduğu bir zaman, bu tür bir çatallanmaya sahip olduğunuzu düşünüyorum. Öyle ya da böyle taş atmak… ve geçmişte insanlar dürüstlüğümü itibarsızlaştırdığını hissettiğim şeyler söylediğinde tepkilerimi aldım… ‘Biliyor musun? Sadece üstesinden gelelim. Hepimiz bir topluluğuz. Her şey için yeterince yer var’ ve Top Gun: Maverick ve Avatar: The Way of Water için Tanrı’ya şükürler olsun. Bütün söylemem gereken bu. Armageddon Time gibi filmlere yer açmak için büyük şeylere ihtiyacımız var” diye açıkladı.

Robert, “Aşağıya damlayan eğlenceden bahsetmiyorum,” diye açıkladı. “Sadece bazı şeylerin her zaman değiştiğini söylüyorum ve hayatımda, benim için son derece dönüştürücü bir deneyim olan Chris Nolan ile arka arkaya çalıştığım bir yerdeyim; üretim öncesi görevde bulunmuş ve Sr.’yi pazara sunmuş olmak; ve yapacağım bir sonraki şey, Bayan ve yönetmen Park Chan-Wook ile The Sympathizer adlı bir Pulitzer kitabından uyarlanan bir dizi. Benim için şimdiden dönüştürücü, kelimenin tam anlamıyla beş farklı rol oynama deneyimi. Bu yüzden, birbirimize iftira atmadan önce şunu söyleyebilirim – kendi rönesansınızı yapın ve fikrinizi biraz değiştirip değiştirmediğini görün.

“Başka birinin ne yaptığını bilmediğine veya bir şeyin sizi elinizden gelenin en iyisini yapmaktan alıkoyduğuna veya bir şeyin başka bir şeyden daha iyi olduğuna karar vermeden önce kendinizi yeniden keşfedin” diye ekledi.

MCU konusunda Robert, artık içinde olmadığı için dünyadan neler kaçırdığını da açıkladı.

“Baştan sona Kevin Feige ile siperde olmak; Jon Favreau ile başlangıç, şimdi güzel bir rüya gibi; ortada, Iron Man 3’te Shane Black ile, Exton’u yeni almıştık ve çoğunlukla Wilmington NC’de çekmiştik,” diye düşündü. “Pastoral ve yıkıcıydı. Ve The End, MCU kadrosunda pek çok yakın arkadaş edindiğimi fark ettiğimde ve Russo Kardeşler, Tony’nin eğrisini kucaklamama yardım ediyor.”

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

Bir yanıt yazın