Münevver Karabulut 2009 yılında cnayeti gündemi meşgul etmişti!

Münevver Karabulut 2009 yılında cnayeti gündemi meşgul etmişti

Münevver Karabulut’un babası ‘Cem Garipoğlu’nun mezarı açılsın’ demişti! Karar verildi. Münevver Karabulut 2009 yılında sevgilisi Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürülmüş, cansız bedeni bir çöp konteynerinde parçalanmış halde bulunmuştu.

Aradan geçen yıllarda kızının katili Garipoğlu’nun, ölmediğini, kaçırıldığını öne süren baba Süreyya Karabulut Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını istedi ancak Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusunu kovuşturmaya yer olmadığına kanaat getirerek, reddetti.

Münevver Karabulut cinayeti 13 yıl önce Türkiye gündemine damga vurmuş Karabulut’u katleden kişinin sevgilisi Cem Garipoğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Münevver Karabulut cinayeti baba Süreyya Karabulut’un mezarı açtırma talebi sonrasında bir kez daha gündeme geldi.

Türkiye’yi sarsan Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili konuşan baba Süreyya Karabulut, cezaevinde 8 yıl önce intihar eden kızının katili Cem Garipoğlu’nun, ölmediğini, kaçtı veya kaçırıldığını öne sürmüş, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Baba Süreyya Karabulut kadar kamuoyunda da dinmeyen bir şüpheye dönüşen Cem Garipoğlu’nun ölmediği hatta başka bir ülkede yaşamını sürdürdüğü şeklindeki komplo teorileri, cinayetin ardından 13 yıl, Cem Garipoğlu’nun cezaevinde intiharın ardından 8 yıl geçmesine rağmen hiç dinmedi.

Münevver Karabulut 2009 yılında cnayeti gündemi meşgul etmişti
Münevver Karabulut 2009 yılında cnayeti gündemi meşgul etmişti

BÖYLE BİR CELLADIN KENDİ CANINA KIYABİLECEĞİNE İNANMIYORUM

Acılı baba Süreyya Karabulut, “8 yıldır kâbusun içindeyim. O celladın cesedini görseydim belki ikna olurdum. Ama cesedini göstermediler. İntihar ettiğine inanmıyorum. Çünkü böyle bir celladın kendi canına kıyabileceğine inanmıyorum. Ya öldürüldü ya kaçırıldı. Mezarının açılmasını talep edeceğim. Yoksa bu kabus bitmeyecek” şeklinde konuşmuştu.

SUÇ DUYURUSU KAÇTI MI ŞÜPHESİ ÜZERİNDEN YAPILDI

Acılı baba Karabulut’un isteği üzerine avukatı tarafından Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusu, ‘Cem Garipoğlu’nun kaçmış ve kaçırılmış olması’ ihtimali üzerinden yapıldı. Ancak, Sabah’ta yer alan habere göre Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurusunu kovuşturmaya yer olmadığına kanaat getirerek, reddetti.

ÖLEN KİŞİ CEM GARİPOĞLU

Gerekçe olarak da şöyle denildi: “Cem Garipoğlu’nun intihar olayı ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızın ……. sayılı soruşturma dosyasının yürütüldüğü ve soruşturma kapsamında 10 /10/2014 tarihinde Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda intihar eden hükümlünün bedeninden ve Cem Garipoğlu’nun anne ve babasından alınan DNA örnekleri arasında inceleme yapıldığı. Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi’nce yapılan incelemede ölen şahıstan alınan DNA profili ile Cem Garipoğlu’nun anne ve babasından alınan DNA örnekleri arasında yüzde 99.99 ihtimalle analık-babalık indeksinin hesaplandığı, dolayısıyla ölenin Cem Garipoğlu olduğu hususunun tespit edildiği. Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi’nin 12/11/2014 tarihli otopsi raporuna göre Cem Garipoğlu’nun ölüm nedeninin ‘başa poşet geçirilmesine bağlı ağız burun kapanması ve boyuna bağ tatbikine bağlı mekanik asfiksi olarak tespit edildiği. Sonuç olarak şikâyete konu olaylarla ilgili, yukarı açıklanan hususların aksine, iddiayı destekler nitelikte maddi bir delilin mevcut olmaması nedeniyle kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına kara verilmiştir.”

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

Facebook kanalı

Bir yanıt yazın