Muhabbet kuşları: havacı spor menüsü

Muhabbet kuşları: havacı spor menüsü

Muhabbet kuşları: havacı spor menüsü

Muhabbet kuşları tutucudur: sadece bildiklerini yerler. Bu nedenle ev kuşlarına erken yaşlardan itibaren dengeli beslenmeleri gerekir. Ancak, zaten formdan daha şişmanlarsa, yardımcı olan tek şey sabır ve çimlerin üzerlerinde büyümesine izin vermektir. Denemeye değer.

Muhabbet kuşları: havacı spor menüsü
Muhabbet kuşları: havacı spor menüsü

Doğası gereği muhabbet kuşları tohum yiyicidir. Avustralya menüleri, hassas fidelerden tomurcuklara ve olgun tohumlara kadar, gelişimin tüm aşamalarında ağırlıklı olarak otları içerir.

günlük ekmek

“Günlük ekmek” olarak, bir ev arkadaşı günde iki çay kaşığı sağlıklı, yani darı ve parlatıcı ile çimlenebilen tohum karışımı (her ikisi de ekili otlar) alır. Çimlenme yeteneği kolayca test edilebilir: yaklaşık 100 tane tanesini ılık, nemli bir bez üzerine yerleştirir ve yaklaşık 36 saat sonra sayarsınız – bu durumda en az yüzde 70’i çimlenme belirtileri göstermelidir.

Olgunlaşmamış otları telafi etmek için yeşil yem

Yüksek vitamin, mineral ve protein içeriği ile çimin olgunlaşmamış aşamalarını telafi etmek için, doğadan veya sebze standından toplanan en iyi yeşil yemlere de ihtiyacı vardır. Mevsime göre organik marul, hindiba, roka, ıspanak, brokoli, pazı, havuç dilimleri ve elma dilimleri bunlar arasında. Baharda karahindibalar ve ilk filizlenen otlar. Tabii ki, yeşillikler tüketilmeden önce iyice yıkanır ve kurulanır. Taze kuş otu tüm yıl boyunca taze olarak sunulabilir.

Çayırdan taze yeşil

Her durumda, taze sihirli kelimedir. Yerli (döllenmemiş ve ilaçlanmamış) çayırlardan yarı olgun otlar ve horoz otu veya çayır otu (hasat zamanı Haziran’dan Eylül’e kadar) gibi tarla kenarlarında bile yeşil gıdalardan nefret edenleri ikna eder. Kafeste demetler halinde asılı, neredeyse hiç kimse karşı koyamaz. Onları ya dışarıda toplarsınız ya da çim tohumlarını saksılara kendiniz ekersiniz.

Sağlıklı atıştırma eğlencesi

Çimlendirilmiş tohumlar (her zamanki tahıl karışımını suya batırın, 24 saat bekletin, iyice durulayın) tadı da güzel ve vitaminlerle dolu. Ancak dikkatli olun, fideler kolayca bozulur – kalıntıların en geç dört saat sonra çıkarılması gerekir. Pedikürlere ek olarak, tomurcuklu dallar – söğüt, huş ve kayın – sağlıklı atıştırmalıklar olarak da hizmet eder.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

Bir yanıt yazın