Harika KFC Tavuk Parçaları nasıl yapılır? 10 Numara!!

KFC Tavuk Parçalrı

KFC Tavuk Parçaları yapımı, Harika tavuklar, bu tarif başka bir yerde yok

KFC Tavuk Parçaları tarifi!  ilk kez burada tarifini bulabilirsiniz. Altın sarısı kızarmış KFC tavuğu ilk kez 1930’da gizli baharat tarifiyle satan “Albay” Sanders’ın kfc kızarmış tavuğunu kim sevmez ki. Mükemmel bir lezzet ve herkes bayılır. Artık tarifimiz sayesinde evde de yar ve geliştirirsiniz. Dünya çapında 20.000’den fazla restoranıyla Kentucky Fried Chicken, artık sistem catering alanında lider sağlayıcılardan biridir.

KFC Chicken kelimenin tam anlamıyla herkesin ağzında ve Albay Sanders bize tarifini söylemesede, orijinalinin aynısını elde ettik. Biz KFC Tavuk Parçaları tarifimizi “baget” yani tavuk baget ile yaptık. Ancak uyluk, kanat veya göğüs gibi diğer kısımlar da kullanılabilir.

 

KFC Tavuk Parçalrı
KFC Tavuk Parçalrı

 

Şahane KFC Tavuk Parçaları nasıl yapılır?

 

KFC Tavuk Parçaları yapımı için malzeme olarak ne gerekli?

6 tavuk baget (veya diğer tavuk parçaları)

400ml ayran (biraz koyu olacak)

300 gr un

50 gr Mısır unu (kaba)

4 çay kaşığı tatlı kırmızı biber

3 çay kaşığı İtalyan otları

1 çay kaşığı zencefil, öğütülmüş

1 tatlı kaşığı kereviz tohumu

1 çay kaşığı sarımsak, granül

1 tatlı kaşığı hardal tozu

2 tatlı kaşığı biber senfonisi

3 tatlı kaşığı deniz tuzu

kızartma yağı

 

KFC Tavuk Parçaları nasıl yapılır?

KFC Tavuk Parçaları’nı yapmak için öncelikle marine için baharat karışımı hazırlanır. Bunu yapmak için önce kereviz çekirdeğini ve tuzun yarısını bir havana koyun ve kuvvetlice ezin. Bu, kereviz tohumunun kokusunu ve aromasını gerçekten serbest bırakır. Daha sonra kalan baharat malzemeleri eklenir ve uygun şekilde karıştırılır.

Baharatlar karıştırıldığında iki tasa ayrılır. Baharatların yarısı ayranla kullanılır, diğer yarısı bagetleri batırmak için saklanır. Baharatların yarısı şimdi büyük bir kaba konur, üzerine ayran dökülür ve iyice karıştırılır. Karışım artık hazırdır ve tavuk butları en az 6 saat, ancak tercihen gece boyunca marine edilebilir. Bu, eti yumuşatacak ve baharatların daha iyi emilmesini sağlayacaktır. Tavuk Parçaları marine edildikten sonra gerisini yapmak aslında oldukça kolaydır.

 

KFC tavuk marinesi
KFC tavuk marinesi

 

Derin bir tava ocak üstüne alınır, ve kızartma yağı eklenir. Bu ara üstüne gelecek olan un karışımı, yağ yaklaşık 175 °C’lik ideal kızartma sıcaklığına kadar ısınırken hazırlanır.

En kolay yolu büyük bir dondurucu poşeti alıp unları ve baharatların diğer yarısını koyup iyice çalkalamak’dır. Şimdi marine edilmiş tavuk parçalarını ekleyin ve tüm tavuk parçaları baharatlı un karışımıyla kaplanana kadar torbayı tekrar kuvvetlice sallayın. KFC Tavuğu artık doğrudan kızartılabilir.

 

KFC Tavuk unlaması
KFC Tavuk unlaması

 

Panelenmiş kümes tavuk parçalarını şimdi hızlı bir şekilde sıcak kızartma yağına yerleştirilmelidir, böylece tavuktan gelen nem paneyi yumuşatamasın. Tavuk parçaları 175 °C’de sıcak yağda yaklaşık 8-9 dakika kızartılır. Tebrikler, artık hazırlar!!

Kızartılmış patates ve dilediğiniz soslar ile servis yapınız.

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

 

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Harika KFC Tavuk Parçaları nasıl bulunmuştur?” answer-0=”KFC Tavuk Parçaları tarifi! ilk kez burada tarifini bulabilirsiniz. Altın sarısı kızarmış KFC tavuğu ilk kez 1930’da gizli baharat tarifiyle satan Albay Sanders’ın kfc kızarmış tavuğunu kim sevmez ki. Mükemmel bir lezzet ve herkes bayılır. ” image-0=”470″ headline-1=”h2″ question-1=”Harika KFC Tavuk Parçaları nasıl yapılır? ” answer-1=”KFC Chicken kelimenin tam anlamıyla herkesin ağzında ve Albay Sanders bize tarifini söylemesede, orijinalinin aynısını elde ettik. Biz KFC Tavuk Parçaları tarifimizi “baget” yani tavuk baget ile yaptık. Ancak uyluk, kanat veya göğüs gibi diğer kısımlar da kullanılabilir.” image-1=”470″ headline-2=”h2″ question-2=”KFC Tavuk Parçaları yapımı için malzeme olarak ne gerekli?” answer-2=”6 tavuk baget (veya diğer tavuk parçaları) 400ml ayran (biraz koyu olacak) 300 gr un 50 gr Mısır unu (kaba) 4 çay kaşığı tatlı kırmızı biber 3 çay kaşığı İtalyan otları 1 çay kaşığı zencefil, öğütülmüş 1 tatlı kaşığı kereviz tohumu 1 çay kaşığı sarımsak, granül …..” image-2=”476″ headline-3=”h2″ question-3=”KFC Tavuk Parçaları nasıl yapılır?” answer-3=”KFC Tavuk Parçaları’nı yapmak için öncelikle marine için baharat karışımı hazırlanır. Bunu yapmak için önce kereviz çekirdeğini ve tuzun yarısını bir havana koyun ve kuvvetlice ezin. Bu, kereviz tohumunun kokusunu ve aromasını gerçekten serbest bırakır. Daha sonra kalan baharat malzemeleri eklenir ve uygun şekilde karıştırılır.” image-3=”474″ count=”4″ html=”true”]

[wp-rss-aggregator template=”Default”]
Biz kimiz:Bizler sizlere en güzel hizmeti vermek için bir yemek sayfası kurduk. Bu sayfadan dünya mutfağına ait tüm yemek tariflerine ulaşaçaksınız. Bizim amacımız Google Analystik ile verileri üst seviyelere çıkartıp, Google Adsense ile güzel reklam paraları kazanmak. Tabi ki bu durumda sizlerin bize yardımcı olması şarttır. Eğer sizler bize yardımcı olmaz sanız biz bunları hiçbir zaman başaramayacağız. Bu yüzden Google asdsese ile reklam almak için bu sayfalarda ki bu yazıyı gizli tutuyoruz.Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:web sitesiYoutube KanalıFacebook kanalıinstagram kanalıBuralara tıklayarak bizlere yardımcı olup üye olun. Bizim öncelikli hedefimiz bu sayfaların hepsinden para kazanıp zengin olmak. Çünkü gerisi fasa fiso. Tabi ki bu çok zor bir süreç ve Adsese’ye kabul ettirmek bir o kadarda zor oluyor.Bu sayfayı ziyaret edin ve bol bol lezzetli yemekler yapın. Sayfamızın adı bu yüzden Mutfak Yemekleri. Ne yapalım Türkiyenin ekonomik durumu bizi bu yönde itmektedir. Maalesef siyasetçiler bizim paraları yemektedirler. Yoksa ben niye web sayfaları ile uğraşayım. Benide anlayın. Sırf Googlebot lar sayfayı ziyaret etmiyor diye yapmak zorunda kaldığım şeylere bakın.Ayrıca benim diğer bir çok sayfam wardır.Aşağıda onların linklerini paylaşıyorum.spcfaucetclaimlitecoinfaucetwinwinclick winwindog.ml winwindog.cf Tabi ki bu sayfaları bakmak ucuz olmuyor. Domain ve Hosting şirketleri sürekli para istemektedir. Ne yapalım bizde para kazanmak zorundayız. Bütün hayat bundan ibaret. Tabi ki sizlere Mutfak Yemeklerini ziyret edin diyede illaki de yalvarmayacağım. Ama bu saçmalığımda yazmak zorundayım. Ne yapalım. İllaki en az 400 kelime olması istenmektedir nasıl başaracağız bunları bende çözemedim. Artık sıkılmaya başladım ama 400 kelime için devam yazmalıyım.

Bir cevap yazın