KFC Tavuk Parçaları yapımı, Harika tavuklar, bu tarif başka bir yerde yok

KFC Tavuk Parçaları nasıl yapılır?

 

KFC Tavuk Parçaları tarifi!  ilk kez burada tarifini bulabilirsiniz. Altın sarısı kızarmış tavuğu ilk kez 1930’da gizli baharat tarifiyle satan “Albay” Sanders’ın kızarmış tavuğunu kim sevmez ki. Mükemmel bir lezzet ve herkes bayılır. Artık tarifimiz sayesinde evde de yar ve geliştirirsiniz. Dünya çapında 20.000’den fazla restoranıyla Kentucky Fried Chicken, artık sistem catering alanında lider sağlayıcılardan biridir.

KFC Chicken kelimenin tam anlamıyla herkesin ağzında ve Albay Sanders bize tarifini söylemesede, orijinalinin aynısını elde ettik. Biz KFC Tavuk Parçaları tarifimizi “baget” yani tavuk baget ile yaptık. Ancak uyluk, kanat veya göğüs gibi diğer kısımlar da kullanılabilir.

 

KFC Tavuk Parçalrı
KFC Tavuk Parçalrı

 

KFC Tavuk Parçaları yapımı için gerekli malzemeler

6 tavuk baget (veya diğer tavuk parçaları)

400ml ayran (biraz koyu olacak)

300 gr un

50 gr Mısır unu (kaba)

4 çay kaşığı tatlı kırmızı biber

3 çay kaşığı İtalyan otları

1 çay kaşığı zencefil, öğütülmüş

1 tatlı kaşığı kereviz tohumu

1 çay kaşığı sarımsak, granül

1 tatlı kaşığı hardal tozu

2 tatlı kaşığı biber senfonisi

3 tatlı kaşığı deniz tuzu

kızartma yağı

 

KFC Tavuk Parçaları yapılışı

KFC Tavuk Parçaları’nı yapmak için öncelikle marine için baharat karışımı hazırlanır. Bunu yapmak için önce kereviz çekirdeğini ve tuzun yarısını bir havana koyun ve kuvvetlice ezin. Bu, kereviz tohumunun kokusunu ve aromasını gerçekten serbest bırakır. Daha sonra kalan baharat malzemeleri eklenir ve uygun şekilde karıştırılır.

Baharatlar karıştırıldığında iki tasa ayrılır. Baharatların yarısı ayranla kullanılır, diğer yarısı bagetleri batırmak için saklanır. Baharatların yarısı şimdi büyük bir kaba konur, üzerine ayran dökülür ve iyice karıştırılır. Karışım artık hazırdır ve tavuk butları en az 6 saat, ancak tercihen gece boyunca marine edilebilir. Bu, eti yumuşatacak ve baharatların daha iyi emilmesini sağlayacaktır. Tavuk Parçaları marine edildikten sonra gerisini yapmak aslında oldukça kolaydır.

 

KFC tavuk marinesi
KFC tavuk marinesi

 

Derin bir tava ocak üstüne alınır, ve kızartma yağı eklenir. Bu ara üstüne gelecek olan un karışımı, yağ yaklaşık 175 °C’lik ideal kızartma sıcaklığına kadar ısınırken hazırlanır.

En kolay yolu büyük bir dondurucu poşeti alıp unları ve baharatların diğer yarısını koyup iyice çalkalamak’dır. Şimdi marine edilmiş tavuk parçalarını ekleyin ve tüm tavuk parçaları baharatlı un karışımıyla kaplanana kadar torbayı tekrar kuvvetlice sallayın. KFC Tavuğu artık doğrudan kızartılabilir.

 

KFC Tavuk unlaması
KFC Tavuk unlaması

 

Panelenmiş kümes tavuk parçalarını şimdi hızlı bir şekilde sıcak kızartma yağına yerleştirilmelidir, böylece tavuktan gelen nem paneyi yumuşatamasın. Tavuk parçaları 175 °C’de sıcak yağda yaklaşık 8-9 dakika kızartılır. Tebrikler, artık hazırlar!!

Kızartılmış patates ve dilediğiniz soslar ile servis yapınız.

 


Biz kimiz:Bizler sizlere en güzel hizmeti vermek için bir yemek sayfası kurduk. Bu sayfadan dünya mutfağına ait tüm yemek tariflerine ulaşaçaksınız. Bizim amacımız Google Analystik ile verileri üst seviyelere çıkartıp, Google Adsense ile güzel reklam paraları kazanmak. Tabi ki bu durumda sizlerin bize yardımcı olması şarttır. Eğer sizler bize yardımcı olmaz sanız biz bunları hiçbir zaman başaramayacağız. Bu yüzden Google asdsese ile reklam almak için bu sayfalarda ki bu yazıyı gizli tutuyoruz.Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:web sitesi

Youtube Kanalı

Facebook kanalı

instagram kanalı

Buralara tıklayarak bizlere yardımcı olup üye olun. Bizim öncelikli hedefimiz bu sayfaların hepsinden para kazanıp zengin olmak. Çünkü gerisi fasa fiso. Tabi ki bu çok zor bir süreç ve Adsese’ye kabul ettirmek bir o kadarda zor oluyor.

Bu sayfayı ziyaret edin ve bol bol lezzetli yemekler yapın. Sayfamızın adı bu yüzden Mutfak Yemekleri. Ne yapalım Türkiyenin ekonomik durumu bizi bu yönde itmektedir. Maalesef siyasetçiler bizim paraları yemektedirler. Yoksa ben niye web sayfaları ile uğraşayım. Benide anlayın. Sırf Googlebot lar sayfayı ziyaret etmiyor diye yapmak zorunda kaldığım şeylere bakın.

Ayrıca benim diğer bir çok sayfam wardır.

Aşağıda onların linklerini paylaşıyorum.

spc

faucetclaim

litecoinfaucet

winwinclick

winwindog.ml

winwindog.cf

Tabi ki bu sayfaları bakmak ucuz olmuyor. Domain ve Hosting şirketleri sürekli para istemektedir. Ne yapalım bizde para kazanmak zorundayız. Bütün hayat bundan ibaret. Tabi ki sizlere Mutfak Yemeklerini ziyret edin diyede illaki de yalvarmayacağım. Ama bu saçmalığımda yazmak zorundayım. Ne yapalım. İllaki en az 400 kelime olması istenmektedir nasıl başaracağız bunları bende çözemedim. Artık sıkılmaya başladım ama 400 kelime için devam yazmalıyım.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kadınlar bizim en değerli varlıklarımızdır, onlar olmasaydı insanlık olmazdı. Kadınlarımız için yemek tarifleri, diyet, kokteyller ve diğer dergi konularını sunuyoruz. ekte konular listemiz : Magazinimizde Yemek tarifleri, Alman yemekleri, Magazin ve yemekleri,diyet, nasıl, alman, için, türk, diğer, nedir, tavuk, yemeği, tarifi, çok, kabak, Çin, kilo konuları geçmektedir.

Gelecek KADIN ile başlar

Magazinimizde Yemek tarifleri, Alman yemekleri, Magazin ve yemekleri,diyet, nasıl, alman, için, türk, diğer, nedir, tavuk, yemeği, tarifi, çok, kabak, Çin, kilo konuları geçmektedir.

zucchini hummus salt and vinegar personality ravioli squat lasagna confidence cosmopoiltan onion rings mold ice cream waekening recipes diet cocktails other Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix
Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix Osurix
//ugroocuw.net/4/4329303 https://stootsou.net/pfe/current/tag.min.js?z=4495650
%d blogcu bunu beğendi: