Diyet yaptıktan sonra sürekliliği sağlamak önemli

Diyet Sporu

Diyet yaptıktan sonra sürekliliği sağlamak önemli, peki bunu nasıl sağlarız?

Diyet sonrası sürekliliği sağlamak önemlidir

Diyet yaptıktıktan sonra Hayalinizdeki kiloyu kalıcı olarak korumak için diyetinizi değiştirmelisiniz. Daha fazla sebze, meyve, kepekli tahıllar ve az yağlı ürünler ve daha az fast food ve tatlılar yiyin.

 

Diyet Sporu
Diyet Sporu

 

Kulağa kolay geliyor, ama değil. Bir sürü iyi karar aldık, ama sonra dondurma çok cazipti, pizza en hızlı akşam yemeği ve sinemadaki cips sadece bunun bir parçasıydı. Düşük karbonhidrat diyeti, HCG diyeti, Foodmad diyeti… Her türlü diyeti denediniz ama kilolarınız duruyor mu? Bu sefer doğru anla! Bu sekiz ipucu ile sonunda kilo vermek işe yarıyor!

 

  1. İpucu: Küçük hedefler belirleyin
  2. İpucu: Yavaş kilo kaybı
  3. İpucu: Herhangi bir yasak koymayın
  4. İpucu: Alışkanlıkları değiştirin
  5. İpucu: Düzenli öğünler
  6. İpucu: Aşermekten kaçının
  7. İpucu: Yeme tetikleyicilerini bulun
  8. İpucu: Düzenli egzersiz yapın
  9. İpucu: Ev egzersizleri ile sağlıklı kilo kaybı

 

Daha fazla protein, yağ ve sebze yiyin

Tüm öğünleriniz en az bir protein ve yağ kaynağı içermeli ve düşük karbonhidratlı sebzelerle servis edilmelidir. Bu kurala bağlı kalırsanız, otomatik olarak önerilen miktarda karbonhidrat tüketirsiniz – yani günde 20 ila 50 gram.

 

Yüksek Proteinli Gıdalar:

Et: sığır, tavuk, domuz, kuzu, domuz pastırması vb.
Balık ve Deniz Ürünleri: somon, alabalık, karides, ıstakoz vb.
Yumurtalar: Omega-3 ile zenginleştirilmiş veya serbest dolaşan yumurtalar en iyisidir

Proteinin önemi yeterince vurgulanamaz. Çünkü sadece onları yiyerek metabolizmanız günde 80 ila 100 kalori daha yakar.

Yüksek proteinli diyetler ayrıca yiyecekleri yüzde 60’a kadar daha az düşünmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, gece geç saatte atıştırmak için can atmayı azaltmaya yardımcı olur ve kendinizi o kadar tok hissettirir ki, otomatik olarak günde 441 kalori daha az tüketirsiniz.

Kilo vermek söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır!

En iyi düşük karbonhidratlı sebzeler:

Brokoli
Karnıbahar
ıspanak
Marul
salatalık
kereviz

Bu sebzelerden vicdan azabı duymadan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Çünkü ne kadar yerseniz yiyin günde 20 ila 50 gramdan fazla karbonhidrat tüketemezsiniz.

 

En iyi yağ kaynakları:

zeytin yağı
hindistancevizi yağı
Avokado yağı
Tereyağı

Yemek pişirmek ve kızartmak için en iyi yağ hindistancevizi yağıdır. Orta zincirli trigliseritler (MCT’ler) adı verilen yağlarda yüksektir. Bu yağlar diğerlerinden daha sağlıklıdır ve metabolizmayı hızlandırmada daha iyidir. Avokado yağı, hafif cevizli bir tada sahip olduğu için özellikle soğuk yemekler için lezzetlidir.

 

Bu sağlıklı yağlarla hızla kilo verin:

Bu yağları sadece yağ oldukları için kullanmaktan korkmayın. Asla aynı anda düşük karbonhidrat ve düşük yağlı diyet yapmamalısınız. Çünkü kesinlikle kendinizi kötü hissedersiniz ve bu kilo verme başarısını tehlikeye atar.

Ayrıca, bu sağlıklı yağlardan kaçınmak için hiçbir neden yok. Çünkü araştırmalar doymuş yağ asitlerinin – sanılanın aksine – kalp hastalığı riskini artırmadığını gösteriyor.

Özet: Her öğün bir protein kaynağı, bir yağ kaynağı ve bir düşük karbonhidratlı sebzeden oluşmalıdır. Bu sizi otomatik olarak insülin seviyenizi düşüren hedef 20 ila 50 gram karbonhidrat aralığına sokar.

 

Haftada üç kez egzersiz yapın

Bu beslenme planı ile kilo vermek için mutlaka rekabetçi sporlar yapmak zorunda değilsiniz. Ancak elbette egzersiz, vücudunuzun yağ kaybetmesine ve en önemlisi formda kalmasına yardımcı olur.

Haftada üç ila dört kez egzersiz yapmak en iyisidir. Spor salonuna giderseniz (veya gitmeyi planlıyorsanız), kapsamlı ısınma, kuvvet antrenmanı ve esneme kombinasyonu mükemmeldir.

Ağırlık çalışması kalori yakar ve metabolizmanızın çalışmasını sağlar, bu da kilo vermenize yardımcı olur. Araştırmalar, çok fazla vücut yağı kaybederken bile kas inşa edebileceğinizi göstermiştir.

 

[wp-rss-aggregator template=”Default”]
Biz kimiz:Bizler sizlere en güzel hizmeti vermek için bir yemek sayfası kurduk. Bu sayfadan dünya mutfağına ait tüm yemek tariflerine ulaşaçaksınız. Bizim amacımız Google Analystik ile verileri üst seviyelere çıkartıp, Google Adsense ile güzel reklam paraları kazanmak. Tabi ki bu durumda sizlerin bize yardımcı olması şarttır. Eğer sizler bize yardımcı olmaz sanız biz bunları hiçbir zaman başaramayacağız. Bu yüzden Google asdsese ile reklam almak için bu sayfalarda ki bu yazıyı gizli tutuyoruz.Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:web sitesiYoutube KanalıFacebook kanalıinstagram kanalı

Buralara tıklayarak bizlere yardımcı olup üye olun. Bizim öncelikli hedefimiz bu sayfaların hepsinden para kazanıp zengin olmak. Çünkü gerisi fasa fiso. Tabi ki bu çok zor bir süreç ve Adsese’ye kabul ettirmek bir o kadarda zor oluyor.

Bu sayfayı ziyaret edin ve bol bol lezzetli yemekler yapın. Sayfamızın adı bu yüzden Mutfak Yemekleri. Ne yapalım Türkiyenin ekonomik durumu bizi bu yönde itmektedir. Maalesef siyasetçiler bizim paraları yemektedirler. Yoksa ben niye web sayfaları ile uğraşayım. Benide anlayın. Sırf Googlebot lar sayfayı ziyaret etmiyor diye yapmak zorunda kaldığım şeylere bakın.

Ayrıca benim diğer bir çok sayfam wardır.

Aşağıda onların linklerini paylaşıyorum.

spc

faucetclaim

litecoinfaucet

winwinclick

winwindog.ml

winwindog.cf

Tabi ki bu sayfaları bakmak ucuz olmuyor. Domain ve Hosting şirketleri sürekli para istemektedir. Ne yapalım bizde para kazanmak zorundayız. Bütün hayat bundan ibaret. Tabi ki sizlere Mutfak Yemeklerini ziyret edin diyede illaki de yalvarmayacağım. Ama bu saçmalığımda yazmak zorundayım. Ne yapalım. İllaki en az 400 kelime olması istenmektedir nasıl başaracağız bunları bende çözemedim. Artık sıkılmaya başladım ama 400 kelime için devam yazmalıyım.

Bir yanıt yazın