Kültür mantarlı dana tava yapmanın en iyi yolu, kendin pişir

Mantarlı dana tava

Kültür Mantarlı Dana Tava Yemeği yemek tarifi yapmanın en iyi yolu, evde kendin pişir

Kültür Mantarlı Dana Tava yemek tarifi ile lezzetli ve hızlı yemek hazırlamak isteyenler için mükemmel bir tariftir. Kültür Mantarlı Dana Tava Zamanınız olmadığı zaman veya hızlı bir atıştırmalık yapmak evde kendiniz pişirebileceğiniz bir yemek. Herkesin sevdiği ve lezzetine bayılacağı bu yemek tarifi Kültür Mantarlı Dana Tava Yemeği listenizde mutlak bulunmalıdır.

Dana Tava Yemeği Kültür Mantarlı nasıl yapılır ve gereken tarif nedir?

 

Mantarlı dana tava
Mantarlı dana tava

Kültür Mantarlı Dana Tava Yemeği yapımı için gerekli malzemeler

200 gram un

2 yumurta

1 tatlı kaşığı tuz

1 tatlı kaşığı tereyağı

175 gr dana kuşbaşı

100 gram mantar

1 diş sarımsak

50 gr soğan

50 gr pastırma, füme

1 dal maydanoz

½ tatlı kaşığı tereyağı

1 yemek kaşığı tereyağı

Tuz ve karabiber, değirmenden siyah

 

Kültür Mantarlı Dana Tava Yemeği yemek tarifi

Kültür Mantarlı Dana Tava Yemeği için Bir kapta un, ½ çay kaşığı tuz ve yumurtayı elinizle veya mutfak robotunda çırpın. Hafif sert bir hamur oluşana kadar 125 ml ılık suda yavaşça karıştırın. Daha sonra hamuru yaklaşık 15 dakika dinlendirip tekrar karıştırın, gerekirse 1-2 çay kaşığı su ekleyin.

Bu sırada tencerede yaklaşık 2 litre suyu ısıtıp tuzunu ilave edin. Su kaynadığında, hamuru dilimleyiciye doldurun ve kaynayan suya dilimleyin. Kısaca kaynatın. Hamurlar yukarı çıkar çıkmaz onları oluklu bir kaşıkla kaldırın ve tereyağlı bir kaseye koyun. Tüm hamur bitene kadar işlemi tekrarlayın.

Mantarları temizleyip ikiye bölün. Dana kuşbaşlarını ikiye kesin. Soğanları soyun ve yarım halkalar halinde kesin. Sarımsakları soyun ve ince doğrayın.

Tereyağını bir tavada kızdırın ve önce eti bu tavada kızartın. Sonra tavadan çıkarın ve bir kenara koyun.

Mantarları orta ateşte tavada kızartın, sonra çıkarın ve bir kenara koyun. Şimdi pastırmayı ekleyin, çıtır çıtır olana kadar kızartın ve ardından tavadan çıkarın.

Aynı tavada “pastırma yağında” soğanları soteleyin ve sarımsağı ekleyin. Hamurları ekleyin ve altın kahverengi olana kadar kızartın. Tereyağı ekleyin ve hamurları kısaca çevirin.

Son olarak, mantarlı ve pastırmalı kızarmış etleri ekleyin ve hamurlar ile sıcak tavada tekrar iyice karıştırın. Tuz ve karabiberle tatlandırın. Maydanozu durulayın, kurutun, doğrayın ve üstüne serpin.

Tabaklara yerleştirin ve servis yapın.

 

 

Nefis yemek tarifleri için diğer sayfalarımızdan da güzel tatlar bulabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki sayfalardan mutlak ulaşabilirsiniz:

Youtube Kanalı

KanalıFacebook kanalı

İnstragram Kanalı

[wp-rss-aggregator template=”Default”]

[saswp_tiny_multiple_faq headline-0=”h2″ question-0=”Kültür mantarlı dana tava yapmanın en iyi yolu, kendin pişir” answer-0=”Kültür Mantarlı Dana Tava yemek tarifi ile lezzetli ve hızlı yemek hazırlamak isteyenler için mükemmel bir tariftir. Kültür Mantarlı Dana Tava Zamanınız olmadığı zaman veya hızlı bir atıştırmalık yapmak evde kendiniz pişirebileceğiniz bir yemek. Herkesin sevdiği ve lezzetine bayılacağı bu yemek tarifi Kültür Mantarlı Dana Tava Yemeği listenizde mutlak bulunmalıdır.” image-0=”1402″ headline-1=”h2″ question-1=”Dana Tava Yemeği Kültür Mantarlı nasıl yapılır ve gereken tarif nedir?” answer-1=”Kültür Mantarlı Dana Tava Yemeği yapımı için gerekli malzemeler: 2 yumurta 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı tereyağı 175 gr dana kuşbaşı 100 gram mantar 1 diş sarımsak 50 gr soğan 50 gr pastırma, füme” image-1=”1812″ headline-2=”h2″ question-2=”Kültür Mantarlı Dana Tava Yemeği kendin nassıl pişirilir?” answer-2=”ültür Mantarlı Dana Tava Yemeği için Bir kapta un, ½ çay kaşığı tuz ve yumurtayı elinizle veya mutfak robotunda çırpın. Hafif sert bir hamur oluşana kadar 125 ml ılık suda yavaşça karıştırın. Daha sonra hamuru yaklaşık 15 dakika dinlendirip tekrar karıştırın, gerekirse 1-2 çay kaşığı su ekleyin.” image-2=”1608″ count=”3″ html=”true”]

Bir cevap yazın